Вінницький район, Вінницька область

Вшанували пам'ять військовополонених

8 травня, напередодні Дня Перемоги над нацизмом, в День пам'яті та примирення, митрополит Вінницький і Барський Симеон завершив заупокійне богослужіння біля монументу на місці поховання 14 тисяч військовополонених, закатованих фашистами у 1941-1943 роках поблизу гітлерівської ставки «Вервольф» на території cелища Стрижавка. Разом з архієреєм і духовенством у молитві взяли участь голова Вінницької райдержадміністрації Михайло Демченко, Стрижавський селищний голова Таїсія Короленко.

Голова райдержадміністрації Михайло Демченко подякував митрополиту Симеону і духовенству за звершену молитву і наголосив: «День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні назавжди залишиться в нашій пам’яті, як символ героїчного минулого, адже самовідданість та мужність тих, хто віддав своє життя за Батьківщину – приклад  патріотизму для нащадків.»

По завершенні богослужіння були покладені квіти на братські могили та до пам’ятника загиблим воїнам. Крім радянських військових тут поховані громадяни Польщі, Чехії, Норвегії та інших країн.