Естафета пам’яті «Слава визволення України»

Дата: 21.03.2019 11:27

Фото без опису

В смт Стрижавкка були проведені заходи приурочені Всеукраїнській естафеті пам’яті «Слава визволення України».  19 березня 2019 року відбулось покладання біля пам’ятників, обелісків та братських могил, а саме: пам’ятник воїнам односельчанам загиблих на фронтах Великої вітчизняної війни, пам’ятник 92 воїнам – односельчанам, пам’ятник «Жертвам фашизму», Братська могила 17 воїнів Радянської армії загиблих при звільнені селища.  Були проведені тематичні зустрічі з нагоди 75-ї річниці визволення смт Стрижавка  від німецько-фашистських загарбників в  НВЗ ЗОШ І-ІІІ ступенів – ліцей, Стрижавській ЗОШ І-ІІІ ступенів та дитячому ясла-садок «Казка». До участі у святі долучився аматорський колектив Стрижавського будинку культури. Також з гостей були присутні голова ветеранів Вінницького району Василинич  Петро Оксентійович, краєзнавець Діденко Василь Іванович, голова ветеранської організації Стрижавської селищної ради Пінкевич Ольга Павлівна. Голова Стрижавської селищної ради  згадала ветеранів ВВв Акальмаз Микола Іванович, Михальчишен Степан Сидорович, Давидюк Василь Гаврилович, Севастьянова Марія Сергіївна остарбайтер, Обертун Надія Сергіївна остарбайтер, Буценко Ганна Гаврилівна остарбайтер, Берегеля Феодосія Йосипівна, Дем’яненко Семен Дем’янович.

За всіма буремними політичними подіями не маємо права забувати, що  в 2019 році Стрижавка відзначає знаменну історичну дату – 75 років визволення від німецько-фашистських загарбників.

Практично кожна сім’я нашої громади втратила в роки війни рідних, близьких. І хоча в нашій області ветеранів Великої Вітчизняної Війни серед нас не так багато,  а Стрижавських учасників бойових дій, залишилось всього близько 8 чоловік — гідне вшанування їх подвигів — має бути. Мусимо і передавати естафету пам’яті наступним поколінням.

Заради наших ветеранів Великої Вітчизняної Війни, учасників бойових дій, заради населення нашої області, заради впевненності в мирному завтрашньому дні наших дітей, онуків, правнуків…

«Давно відгриміли останні залпи Другої світової війни, але й понині у всенародній пам’яті не вщухають відголоси того страшенного воєнного лихоліття.
   Невимовно важких втрат зазнала наша Україна в тій страшній воєнній круговерті, що розметала, понівечила і розтоптала мільйони людських доль.
   75 річниця визволення Стрижавки спонукає до осмислення  погляду  загальнолюдських  гуманістичних цінностей. Адже є події,  над якими немає влади час. Тож скільки б не минуло  десятиліть від останнього пострілу, для сотень тисяч учасників бойових дій в українському суспільстві,  їх дітей та  онуків  історія цієї  війни не  може бути абстрактною темою.
   Дозвольте мені у цей святковий день, від імені жителів нашої громади  побажати Вам, Вашим рідним і близьким мирного неба, міцного здоров’я і щастя, сімейного затишку і благополуччя, вагомих і плідних здобутків на трудовій ниві, віри у краще майбуття, бути гідними спадкоємцями і продовжувачами подвигу покоління переможців, якими не перестає захоплюватися світ.», тож вшанувати  хвилиною мовчання пам'яті жертв від німецько-фашистської окупації.

Пам’ять воїнів, присутні вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятників загиблих воїнів.