Діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, які мають інвалідність, матимуть можливість проживати у прийомних сім'ях та ДБСТ до 23 років

Дата: 22.11.2018 11:52

21 листопада 2018 року на засіданні Уряду схвалено проект Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав осіб з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають інвалідність”.

Розробленим Міністерством соціальної політики України проектом нормативного акта передбачається внесення змін до Сімейного кодексу України, Закону України „Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування” з метою визначення, що особи із числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають інвалідність, можуть проживати та виховуватись у прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу до 23-річного віку незалежно від того, чи навчаються вони у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти.

Прийняття зазначеного проекту закону сприятиме посиленню соціального захисту осіб з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають інвалідність і виховуються у прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, забезпеченню їхніх інтересів та охопленню сімейними формами вихованн