До уваги суб'єктів господарювання

Дата: 29.08.2019 11:27

Фото без опису

З метою попередження негативних наслідків, які можуть виникнути у разі порушення суб’єктами господарювання, що здійснюють свою діяльність на на території Стрижавської селищної ради, вимог чинного законодавства у сферах застосування пестицидів та санітарного благополуччя населення під час проведення десикації соняшнику, в т.ч. за допомогою авіації, що може призвести до важких наслідків, просимо Вас ознайомитись з  інформацією  щодо дотримання технологічних та санітарних вимог застосування засобів захисту рослин, в тому числі вимог ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві».

Першочергово слід наголосити:

• Десиканти застосовують відповідно до Переліку пестицидів, дозволених до використання в Україні;
  • Обов’язково проводити завчасне попередження населення про проведення робіт із застосування та виставляти попереджувальні   написи;
  • При застосуванні десикантів необхідно обов’язково враховувати час проведення робіт, швидкість і напрям вітру;
  • Дотримуватись безпечної відстані від населених пунктів, сусідніх культур, прилеглих до поля земельних ділянок, водойм, лісосмуг тощо, на які може потрапити десикант, та призвести до їх пошкодження забруднення);
  • Неухильно дотримуватись порядку проведення авіахімробіт у сільському господарстві.                                                                                                                        Безпечне проведення десикації посівів
  •   В залежності від погодних та технологічних умов, що сформуються на час збирання врожаю соняшнику та сої, сільськогосподарськими підприємствами області може бути проведено обробіток цих посівів десикантами, в т.ч. із використанням авіації. Застосування десикантів - дуже відповідальний процес застосування пестицидів, порушення регламентів застосування яких може спричинити тяжкі наслідки: десикант, в разі потрапляння на інші рослини (в т.ч. й насадження багаторічних деревних рослин та кущів), спричиняє їх істотне пошкодження або загибель, а також може призвести до загибелі бджіл. В результаті цих порушень посадові особи суб’єкту господарювання будуть нести відповідальність встановлено чинним законодавством України та відшкодовувати завдані збитки.
  • Для запобігання таких небезпечних явищ суб’єктам господарювання слід неухильно дотримуватись вимог нормативно-правових документів, що регламентують правила застосування пестицидів: Законів України „Про захист рослин”, „Про пестициди і агрохімікати”, „Про бджільництво”; Державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001 -98 "Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві", Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України ДСП 382-96 та інших нормативно-правових документів.

В першу чергу необхідно звернути увагу на такі вимоги:

• десиканти (культура, норми, спосіб внесення) застосовують лише відповідно до Переліку пестицидів, дозволених до використання в Україні;
  • обов’язково проводити завчасне попередження населення та сільських рад про час та місце проведення робіт із застосування пестицидів, а також виставляти попереджувальні написи;
  • при застосування десикантів необхідно обов’язково враховувати час проведення робіт (ранкові (до 10:00) та вечірні години), швидкість (3-4м/сек) і напрям вітру; '
  • дотримуватись безпечної відстані від населених пунктів (для штангових обприскувачів - 300 м, авіаційний метод внесення - 1000 м), сусідніх культур, прилеглих до поля приватних земельних ділянок, лісосмуг тощо, на які може потрапити десикант внаслідок знесення повітряним потоком;
  • неухильно дотримуватись порядку проведення авіахімробіт у сільському господарстві;
  • використовувати лише справну та відрегульовану апаратуру для внесення десиканту, не допускати протікання пестициду (особливо встановлену у літаках та вертольотах);
  • проліт авіатехніки із працюючою апаратурою, що розпилює десикант, допускається лише над полем, що обробляється;
  • не допускається проліт (розвертання) заправлених десикантом літаків над населеними пунктами.
  • За детальними роз'ясненнями вимог щодо застосування пестицидів просимо звертатись до Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області або до його районних підрозділів.