Оголошення!

Дата: 11.09.2019 11:47

На території Стрижавської селищної ради біля колишнього піщаного кар'єру за ставкою «Вервольф», за межами населеного пункту, невідомими особами здійснюються викиди сміття, внаслідок чого утворюється стихійне сміттєзвалище.

Відповідно до ст.15 Закону України «Про відходи» громадяни України зобов’язані:

• дотримуватися вимог цього Закону та інших нормативно - правових актів у сфері поводження з відходами;
  • вносити в установленому порядку за послуги з поводження з побутовими відходами;
  • виконувати інші обов’язки, передбачені законами, щодо запобігання забрудненню навколишнього природного середовища відходами.

Також згідно ст. 17 Закону України «Про відходи» суб’єктами господарської діяльності у сфері повноваження з відходами зобов’язані:

• запобігати утворенню та зменшувати обсяг утворення відходів;
  • виконувати інші обов’язки , передбачені законодавством, щодо запобігання забрудненню навколишнього середовища відходам.

Звертаємо увагу, що статтю 12 Закону України «Про охорону навколишнього природнього середовища» громадяни України зобов’язані:

- берегти природу, охороняти, раціонально використовувати її багатства відповідно до вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища;

• здійснювати діяльність з додержанням вимог екологічної безпеки, іншим екологічних нормативів та лімітів використання природних ресурсів;
  • не порушувати екологічні права і законні інтереси інших суб’єктів.

З метою недопущення засмічення території біля колишнього піщаного кар’єру організовувалися чергування групи «Оперативного загону», часткове патрулювання працівниками поліції та дільничного інспектора за допомогою Вінницького районного відділення поліції Вінницького відділу поліції ГУНП у Вінницькій області. Особи які будуть виявлені  при викиданні при викиданні твердих побутових відходів  будуть притягнуті до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Звернення Стрижавської селищної ради до відповідних Державних органів можливо переглянути натиснувши тут =>