У СТРИЖАВЦІ РОЗПОЧНУТЬ РЕСТАВРУВАТИ УНІКАЛЬНИЙ МЕМОРІАЛ ЗАГИБЛИМ ВІЙСЬКОВИМ ОСМАНСЬКОЇ ІМПЕРІЇ

Дата: 24.10.2019 15:55

Фото без опису

У Стрижавці розпочнуть реставрувати унікальний меморіал загиблим військовим Османської імперії. Нагадаємо, що даний меморіал був випадково знайдений поблизу приватних будинків у Стрижавці. Він був встановлений у 1881 році за кошти Тадеуша Грохольського у пам’ять про військових Османської імперії, які померли від ран у полоні в добу російсько-турецької війни 1877–1878. Відтоді постало питання збереження унікального пам’ятника.

Цієї суботи відбулась зустріч поблизу меморіалу з Центром Історії Вінниці та Генриком Грохольським. За підсумками зустрічі Центр Історії Вінниці повідомляє, що наразі було здійснено розчищення території меморіалу. Також встановлено інформаційний стенд, підготовлений співробітниками Центру історії Вінниці. У 2019-2020 роках пам’ятник буде відреставрований за кошти Стипендії Генрика та Майї Грохольських та за сприяння Центру історії Вінниці й Стрижавської селищної ради.

Усі новини про хід реставрації меморіалу та його благоустрою будуть висвітлюватися на сторінці Центру Історії Вінниці.