Щедрий вечір

Дата: 15.01.2020 15:54

Фото без опису

Історично склалося так, що Новий рік у нас відзначається двічі: 1 січня за новим, григоріанським календарем, і через два тижні – за старим, юліанським стилем. 14 січня – день пам’яті св. Василя Великого.

За тиждень після коляди, напередодні до Нового Року (за старим стилем), – Щедрий  вечір.

За християнським календарем – це день преподобної Мелінії. В народній традиції обидва свята об’єднались, і тепер маємо Щедрий вечір, або свято Меланки.

Споконвіку, напередодні старого Нового року, за давньою народною традицією, справляють Щедрий вечір – веселе українське свято з обрядами, забавами, скоромною їжею.

Щедрий вечір, тобто в ніч під старий Новий рік, майже по всій Україні, традиційно ходили гурти ряджених – молодіжні ватаги, які щедрували й водили «Маланку».

Вже традиційно 13 січня кожного року біля Стрижавської селищної ради відбулося святкове гуляння. Лунали колядки та щедрівки.

Різдвяним настроєм та справжнім національним колоритом була підготовлена програма самодіяльними артистами Стрижавського БК на чолі із Валерієм Вільгусом, вихованцями та викладачами місцевої дитячої музичної школи.

Селищна голова, Таїсія Анатоліївна привітала усіх присутніх зі святим Щедрим вечором. Побажала усім міцного здоров’я, особистого щастя, родинного затишку, життєвих гараздів та статків, бадьорого настрою і творчої наснаги, впевненості у завтрашньому дні та Божої благодаті.

Фінішувало свято яскравим вогняним шоу від артистів  Народної студії циркової та трюкової пластики «УВЕЙ».