З Днем Соборності України!

Дата: 22.01.2020 08:55

Шановні Стрижавчани!

Щиро вітаю Вас з великим державним святом – Днем Соборності України!

Сторіччя тому відбулась вікопомна подія для всього українського народу - 22 січня 1919 року дві суверенні українські держави - Українська Народна Республіка й Західно-Українська Народна Республіка – об’єдналися в самостійну соборну державу.

Акт злуки був проголошений на Софіївському майдані в Києві. Об’єднавча акція 1919 року залишила глибокий слід в історичній пам’яті українського народу. Цій даті судилося навічно закарбуватися в історії України величним національним святом. Під прапор єдиної держави стали люди різні за своїм походженням та освітою, майновим станом та звичаями. Їх об’єднало розуміння того, що тільки соборний народ є нацією. І хоча через низку тодішніх обставин, національна революція зазнала поразки й Україна знову виявилася рошматованою, але знак у вічність був поданий.

Саме тому 22 січня 1990 року було проведено величну маніфестацію національного пробудження, прагнення до волі та консолідації всієї української спільноти – “живий ланцюг” єднання. Взявшись за руки, мільйони людей з’єднали українські землі від Софіївського майдану у Києві до Харкова та Львова  і в такий спосіб продемонстрували ідею державної незалежності, соборності та свободи.

Нехай День Соборності України назавжди буде джерелом надії на наше краще майбуття, і ця надія живиться зі споконвічного героїзму нашого народу. Міцного здоров’я Вам, добра, злагоди, глибокої віри у гідне майбутнє рідного краю та України!

Миру вам і Божої Благодаті!

В єдності – наша сила! Тож слава Україні та її народові!

З повагою,

селищний голова Таїсія Короленко.