Державна реєстрація через сервіс «Он-лайн будинок юстиції»

Дата: 26.03.2020 08:36

Фото без опису

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» документи можуть  подаватися в електронній формі  заявником через портал електронних сервісів у порядку, визначеному Міністерством юстиції України в Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, за умови підписання заявником заяви з використанням засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри.

Для подачі електронних заяв в сфері державної реєстрації бізнесу пропонуємо скористатися  сервісом «Он-лайн будинок юстиції», який доступний за посиланням https://online.minjust.gov.ua.

Через персональний кабінет «Онлайн будинку юстиції» можна подати документи на внесення наступних реєстраційних дій щодо фізичних осіб-підприємців:

• реєстрація фізичної особи підприємцем;
  • державна реєстрація змін до відомостей про фізичну особу-підприємця. Наразі онлайн можна внести зміни лише до тих відомостей, за зміну яких адміністративного збору не стягують, а саме: паспортних даних, громадянства, видів економічної діяльності, реєстраційного номера облікової картки платника податків та контактної інформації;
  • включення відомостей про фізичну особу - підприємця до реєстру;
  • припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця.

Через персональний кабінет «Онлайн будинку юстиції» можна подати документи на державну реєстрацію:

• створення товариства з обмеженою відповідальністю, яке здійснює діяльність на підставі модельного статуту;
  • переходу юридичної особи на діяльність на підставі модельного статуту;
  • створення громадської організації зі статусом юридичної особи.

Електронна послуга, що дозволяє зареєструвати створення товариства з обмеженою відповідальністю, яке здійснює діяльність на підставі модельного статуту, або перехід товариства з обмеженою відповідальністю на діяльність на підставі модельного статуту забезпечує можливість заповнення заявником через персональний кабінет заявника у форматі «запитання-відповідь» електронних форм, необхідних для проведення реєстраційної дії, та формування на основі отриманих відповідей наступних документів:

• заяви на державну реєстрацію створення юридичної особи;
  • заяви про державну реєстрацію переходу юридичної особи на діяльність на підставі модельного статуту;
  • модельного статуту «за замовчуванням»;
  • модельного статуту, сформованого шляхом обрання відповідних положень модельного статуту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 367 «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності»;
  • рішення засновників товариства з обмеженою відповідальністю про створення юридичної особи;
  • рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про перехід на діяльність на підставі модельного статуту.

Документи в електронній формі мають бути оформлені згідно з вимогами, визначеними законодавством;

У разі подання заяви про державну реєстрацію поштовим відправленням  справжність підпису заявника повинна бути нотаріально засвідчена.