Увага суб’єктів господарювання усіх форм власності, власників приватних садиб та пасічників!

Дата: 13.04.2020 09:12

Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області звертає увагу суб’єктів господарювання усіх форм власності, власників приватних садиб та пасічників, що з початком цвітіння різнотрав’я, плодових та дикорослих дерев, ріпаку,  підвищується небезпека отруєння медоносних бджіл, які проводять в цей час медозбір на квітучих рослинах. Основною причиною ураження бджіл – це порушення вимог нормативно-правових актів у сфері застосування засобів захисту рослин, дотримання яких є обов’язковим для усіх громадян, а також ігнорування пасічниками особливостей застосування пестицидів на сільськогосподарських  угіддях та у приватних господарствах населення.

Основними методами запобігання отруєння бджіл є:

– недопущення обробітку пестицидами квітучих рослин;

– завчасне попередження сільських рад, пасічників та населення про обробіток сільськогосподарських  угідь пестицидами;

– проведення обробітків сільськогосподарських  угідь пестицидами лише у години, коли повністю  відсутній літ бджіл;

– інформування пасічниками суб’єктів господарювання про вивезення (перевезення) своїх пасік у  місця, які межують із сільськогосподарськими угіддями, на яких проводиться використання пестицидів;

– врахування пасічниками особливостей застосування засобів захисту рослин як господарниками, так і  громадянами на присадибних земельних ділянках.

Взаємоповага між господарем земельних угідь, які використовують засоби захисту рослин, та бджолярем, врахування ними інтересів один одного – є найкращою гарантією унеможливлення пошкодження медоносних бджіл та отримання великого та якісного врожаю сільськогосподарських культур.

Співробітники Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області постійно ведуть роз’яснювальну роботу серед населення та суб’єктів господарювання щодо порядку безпечного застосування пестицидів та недопущення негативних явищ при поводження з ними.