Увага посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу.

Дата: 15.04.2020 08:46

Фото без опису

В доповнення до листа Департаменту від 08.04.2020р щодо випалювання сухої природної рослинності та її залишків надсилаємо рішення Верховної Ради України, яка 13.04.2020 року проголосувала за законопроект № 2339 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу).
   Законопроект передбачає:
- внесення змін до статті 241 (Забруднення повітря) Кримінального кодексу України в частині України в частині встановлення санкцій у вигляді штрафів від 30600 грн до 61200 грн., або обмеження волі на строк до трьох років» з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на той самий строк або без такого;
- внесення змін до статті 245 (Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу) Кримінального кодексу України в частині встановлення санкцій у вигляді штрафів від 91800 грн до 153000 грн або обмеження волі на строк від двох до п'яти років, або позбавлення волі на той самий строк;
- внесення змін до статті 77 (Порушення вимог пожежної безпеки в лісах) Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині встановлення санкцій у вигляді штрафів;
- на громадян від 1530 грн до 4590 грн;
- на посадових осіб від 4590 грн до 15390 грн;
- знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем передбачає суму штрафів:
- на громадян від 4590 грн до 15300 грн;
- на посадових осіб від 10710 грн до 30600 грн:
- внесення змін до статті 77-1 (Самовільне випалювання рослинності або її залишків) передбачає суму штрафів:
- випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною
та іншою природною рослинністю і т.д. на узбіччі автомобільних доріг і залізниць, у парках, тощо у населених пунктах без дотримання встановленого центральним органом виконавчої влади, що формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища тягнуть за собою накладення штрафу:
- на громадян від 3060 грн до 6120 грн
- на посадових осіб - від 15300 грн до 21420 грн.
Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу:
- на громадян від 6120 грн до 12240 грн;
- на посадових осіб від 21420 грн до 30600 грн.