Головна причина лісових пожеж – людський фактор

Дата: 04.05.2020 15:00

Фото без опису

Пожежі в лісах виникають і розвиваються внаслідок багатьох причин. І, як показує статистика, найчастіше з людської вини.

Виникненню лісових пожеж зумовлюють і несприятливі погодні умови: висока температура повітря, перегрівання ґрунтів, тривала відсутність дощів. Це  призводить до посухи і створює додаткові умови для самозаймання торфу, а сильні і рвучкі вітри швидко поширюють вогонь.

Відповідальність громадян за порушення правил пожежної безпеки:

Відповідно до Закону України “Про пожежну безпеку” – “Правила пожежної безпеки в лісах України” є обов’язковими для виконання всіма центральними і місцевими органами державної виконавчої влади, підприємствами, установами, організаціями (незалежно від виду їх діяльності та форм власності) і громадянами, що з будь-яких причин перебувають у лісі.

Громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які перебувають на території України зобов’язані:

- виконувати правила пожежної безпеки, забезпечувати будівлі, які їм належать на праві особистої власності, первинними засобами гасіння пожеж і протипожежним інвентарем, виховувати у дітей обережність у поводженні з вогнем;

- повідомляти до служби порятунку “101” про виникнення пожежі та вживати заходів до її ліквідації, рятування людей і майна.

Особи, винні у порушенні вимог пожежної безпеки в лісах, несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства.