Декларування зміни роздрібних цін

Дата: 26.05.2020 12:08

Фото без опису

Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області нагадує, що з 18 травня 2020 року вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення» якою запроваджено державне регулювання цін шляхом декларування зміни роздрібних цін на товари , що мають істотну соціальну значущість (окремі продукти харчування) та товари протиепідемічного призначення (окремі лікарські засоби, антисептики та дезінфекційні засоби), що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 за переліком наведеним у додатку до вказаної постанови.

З моменту набрання чинності Постанови, якщо суб’єктом господарювання здійснюється реалізація товарів, які мають істотну соціальну значущість або відносяться до товарів протиепідемічного призначення, та планується збільшення роздрібної ціни на 5 і більше відсотків проти роздрібної ціни на момент набрання чинності Постанови, виникатиме обов’язок декларування зміни цін.

Декларування зміни роздрібних цін на товари здійснюватиметься в електронному вигляді шляхом подання відомостей з використанням кваліфікованого електронного підпису до Держпродспоживслужби через її офіційний веб-сайт за посиланням https://price.consumer.gov.ua.

На офіційному сайті Держпродспоживслужби можна ознайомитись з Реєстром роздрібних цін та Інструкцією декларування роздрібних цін за посиланням

Одночасно повідомляємо, що до суб’єктів господарювання, які допустять порушення вимог Порядку декларування зміни роздрібних цін, будуть застосовуються адміністративно-господарські санкції відповідно до статті 20 Закону України «Про ціни і ціноутворення»

Також громадяни (фізичні особи-підприємці) і посадові особи суб’єктів господарювання за порушення порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів, притягуються до адміністративної відповідальності шляхом накладання штрафів у розмірах, визначених статтею 165-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.