Вакцинація - єдиний та надійний спосіб вберегтися від інфекційних хвороб

Дата: 17.06.2020 11:00

Фото без опису

На цьому акцентував увагу голова ОДА Владислав Скальський у зверненні  до батьків, розміщеному на офіційній сторінці у мережі «Фейсбук».

«Звертаюсь до батьків! Днями до обласної дитячої інфекційної лікарні було доставлено дівчинку у важкому стані. Діагноз - правець. Це інфекційне захворювання, що вражає нервову систему. Єдиний спосіб захистися від цієї інфекції — вакцинація. – підкреслив Владислав Скальський. – Імунітет після захворювання не формується, і є ймовірність повторного зараження, тому вакцинація необхідна, навіть якщо ви перехворіли. Причиною захворювання у дівчинки стала невелика травма пальця на нозі. Погодьтесь, з дітьми такі речі трапляються доволі часто. Ураження правцем може бути під час поранень, подряпин, опіках, укусах тварин. Що вражає, ця дитина не мала жодного щеплення, в тому числі і проти правця! Причина – відмова батьків»

Голова ОДА також наголосив, що на сьогодні область забезпечена безоплатними та якісними вакцинами для щеплень дітей та дорослих.

Щеплення дітей для профілактики правця необхідно робити у віці 2, 4, 6 і 18 місяців.
Ревакцинація - у 6 і 16 років. Дорослим поновлювати щеплення від правця необхідно кожні 10 років.