Грошову допомогу при народженні дитини можна оформити та отримати дистанційно

Дата: 30.07.2020 12:08

Державна допомога, яка виплачується при народженні дитини, залишається без змін і становить 41280 грн: 10320 грн – одноразова виплата і 860 грн – щомісяця впродовж 3 років.

Оформити вказаний вид допомоги можливо он-лайн, задля цього досить виконати прості кроки згідно інструкції:

1. Перейдіть на веб-сайт Міністерства соціальної політики України: https://e-services.msp.gov.ua/
  2. Авторизуйтесь за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) або електронної пошти. Будьте уважні: при виборі другого варіанту Вам доведеться завітати до органу соцзахисту населення, щоб особисто підписати документи. Тому рекомендуємо оформити підпис онлайн через ПриватБанк, якщо Ви ще не зробили цього.

Як зробити електронний підпис - читайте тут: cutt.ly/UtWZaDY

1. Заповніть електронну заяву на призначення допомоги.

Вам знадобляться:

• свідоцтво про народження дитини;
  • паспорти обох батьків;
  • ІПН обох батьків (за наявності);
  • номер банківського рахунку у форматі IBAN (якщо хочете отримувати виплати на картку).

Не потрібно сканувати документи, достатньо лише заповнити відповідні графи.

Також у заяві слід зазначити відомості про дитину, матір, батька, місце реєстрації та фактичного проживання, якщо вони відрізняються. І обрати спосіб, у який зручно отримувати виплати: на картку або на поштовому відділенні.

Наприкінці система автоматично підкаже територіальний орган соціального захисту, який має розглянути запит.

Якщо ви маєте КЕП, підпишіть заяву та подайте її на розгляд.

Рішення про призначення допомоги мають надіслати на вашу електронну пошту приблизно протягом 2 тижнів з моменту звернення.

Користуйтесь он-лайн сервісами задля своєї безпеки! Міцного здоров'я Вам та малюкам!