Дата: 28.10.2020 12:01

Фото без опису

Центр крові повідомляє, що на даний час запаси крові  в області критичні та закликає свідомих громадян стати донорами. Добровільне донорство – найбезпечніше джерело крові.

Ми дуже часто помиляємося, думаючи: «Від мене нічого не залежить!» або «Мій невеличкий внесок нічого не змінить!»

Насправді, кожен з нас здатен змінити чиєсь життя на краще: допомогти, а іноді, навіть і врятувати людину.

Переливання компонентів крові є невід’ємною складовою хірургічних операцій, лікування від анемії, онкологічних хвороб, травмувань внаслідок ДТП, нещасних випадків та інших недуг.Вінницький обласний центр служби крові щодня має заготовляти кров для забезпечення таких пацієнтів.

Сьогодні це робити стало вкрай важко. В умовах пандемії запаси крові знизилися, а потреба в ній залишилася така ж висока.

Зазвичай в ЦСК щодня здають кров 60-70 донорів. На сьогодні ця кількість зменшилась удвоє. Запаси кількості крові критичні.

Оскільки запаси крові витрачаються швидше, ніж поповнюються, може виникнути ситуація, коли доведеться вирішувати, кому у першу чергу видати наявні компоненти крові.

Центр крові продовжує здійснювати забір крові в умовах карантину, організувавши додаткові протиепідемічні заходи. Протягом майже всього періоду з початку карантиних заходів проводились Дні донора в військових частинах А3008, А3028, А1619. Долучались до здачі крові співробітники судової охорони, спортсмени,  представники вінницьких підприємств, співробітники ДСНС, патрульної поліції та управління МВС.

Щоб захистити донорів від інфікування COVID-19:

• весь персонал та донори перебувають в засобах індивідуального захисту (в масках,у разі відсутності надаються);
  • вимірюється температура кожної людини, яка перебуває у Центрі крові;
  • обмежується доступ до Центру крові одночасно більше 10 осіб;
  • не приймаються донори, які мають симптоми застуди;
  • використовуються дезінфекційні засоби до і після здавання крові;
  • контролюється дотримання дистанції 1,5–2 м щодо інших людей;
  • кожному донору надається закрите печиво та напої в індивідуальному порядку;

Ці заходи захищають донорів і персонал.

Ваша кров – велика цінність, яка змусить серця врятованих людей битися з новою силою, подарує їм посмішки та радість. Ви даруєте шанс на життя тим, для кого донорська кров – це єдина надія на одужання, єдиний шанс вижити!

Здавати кров та її компоненти під час COVID-19  - безпечно!

Корисні посилання:

Відеоролик: https://www.youtube.com/watch?v=DuO-t9qMyqI