В Україні вводять "карантин вихідного дня"

Дата: 12.11.2020 11:20

Економіка України не витримає повного локдауну, тому Уряд та Міністерство охорони здоров’я разом з епідеміологами, аналітиками, представниками бізнесу розробили збалансований варіант додаткових карантинних обмежень. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час чергового засідання Кабінету Міністрів України 11 листопада.

МОЗ ініціювало зміни до постанови №641, які передбачають запровадження в Україні так званого «карантину вихідного дня». Тож Кабінет міністрів скасував адаптивний карантин і запровадив в Україні загальний карантин з «локдауном вихідного дня». Обмеження попередньо триватимуть до 30 листопада.

Починаючи з 14 листопада щотижня з 00:00 суботи до 00:00 понеділка не будуть працювати:

Заклади харчування, крім їжі на виніс.

Усі магазини, крім продуктових.

ТРЦ та інші розважальні центри.

Спортзали, басейни, фітнес-центри.

Заборонено проведення масових заходів.

На вихідних будуть працювати: продуктові магазини, АЗС, аптеки та ветаптеки, транспорт.

– Розумію, що нові обмеження неприємні та болісні для багатьох представників бізнес-спільноти, що зайняті у ресторанній, розважальній та культурній сферах. Уряд готовий підставити плече, аби підтримати наших підприємців під час посиленого карантину вихідного дня, – наголосив Прем’єр-міністр.

За словами Дениса Шмигаля, повною мірою відновляться та розширяться наступні програми підтримки:

– компенсація частини зарплат робітників у зв’язку з простоєм;

– програма портфельних гарантій, яка має запрацювати найближчим часом (до 80% кредиту буде покриватися державою);

– можливість застосування механізму визнання «карантину вихідного дня» форс-мажорною обставиною, що ми зараз обговорюємо з Торговельно-промисловою палатою;

– продовження реалізації програми доступних кредитів «5-7-9», яка дає змогу отримати кредитні канікули для бізнесу. Мова йде про рефінансування існуючих позик фактично під 0%.

Прем’єр-міністр зауважив, що через експонентне зростання в Україні кількості захворілих на COVID-19 суттєво збільшується навантаження на лікарні та українських лікарів.

– Ковід може призупинити наша відповідальність у дотриманні протиепідемічних заходів: дистанція, носіння маски, використання антисептиків. Якщо захворів член вашої родини, залишайтесь на самоізоляції. Держава сплачуватиме за лікарняний, – підкреслив очільник Уряду.