Сидимо в телефоні перед сном?

Дата: 09.12.2020 09:32

Фото без опису

Стандартна ситуація: гортаєш стрічку новин або переписуєшся з кимось уже в темній кімнаті, лежачи під ковдрою. А потім думаєш: хотілося ж лягти раніше, а заснув як завжди. І зранку прокидаєшся так, ніби й не спалося зовсім.

Натомість спробуй відмовитися від телефону чи будь-яких екранних пристроїв принаймні за годину до сну. Давай спробуємо вже сьогодні?

? Використання телефону перед сном погіршує наш сон, змушує прокидатися частіше і робить сон поверхневим. Так відбувається через гормон мелатонін. Він відповідає за контроль циклу сну і неспання. Синє світло від екранів збільшує викид в мозок гормону стресу — кортизолу. Це гальмує вироблення мелатоніну. Якщо організму не вистачає мелатоніну, у нас починаються проблеми з тим, щоби швидко засинати, а вдень почуваємо себе втомленими та роздратованими.

Що можна зробити?

Якщо тобі важко контролювати себе і не користуватися телефоном перед сном, спробуй залишити його в іншій кімнаті, а собі придбай звичайний будильник.

Ще один варіант — поставити будильник на телефоні, а сам телефон покласти так, аби його було неможливо дістати з ліжка.

Або принаймні переведи телефон у «нічний режим», котрий вимикає сповіщення та знебарвлює екран, відповідно, робить користування телефоном менш привабливим.

Долучайся до марафону здорових звичок #ЗдороваУкраїна і роби разом із нами щодня маленькі кроки для свого здоров'я.

#ЖивуЗдорово