Долучайтеся до марафону #Здорова Україна. Слідкуйте за якістю сну

Дата: 16.12.2020 10:37

Фото без описуЗдавалося би, що нового можна рекомендувати для здорового сну?

Але річ не втім, щоб знайти нові факти. Очевидні й надто прості на перший погляд рекомендації насправді є науково доведеними та дійсно визначають те, наскільки якісно ми спимо.

Ми підготували для вас чекліст рекомендацій здорового сну. Перевірте, скількох із них ви дотримуєтеся. Оберіть для себе дві рекомендації, які спробуєте виконувати щодня протягом наступного тижня, і порівняйте якість свого сну.

• Кімната для сну тиха, темна і має комфортну температуру повітря (в середньому не більше 21°C).
  • Дотримуєшся графіку сну: лягаєш і встаєш приблизно в один і той самий час, навіть у вихідні.
  • Спиш щонайменше 7 годин на день.
  • Не лягаєш спати, якщо немає сонливості.
  • Якщо не вдається заснути через 20 хвилин після того, як ліг, встаєш із ліжка й чекаєш наступного «вікна в сон». При цьому треба займатися спокійними розслабляючими процедурами, наприклад, йога, ванна тощо.
  • Не працюєш і не навчаєшся в ліжку, використовуєш його виключно для сну.
  • Не користуєшся електронними пристроями принаймні за годину до сну (телефоном, комп’ютером, телевізором).
  • Не їси багато перед сном. Якщо відчуваєш голод пізно ввечері, то з’їдаєш легку корисну закуску.
  • Регулярно займаєшся фізичною активністю впродовж дня.
  • Не споживаєш напої чи їжу з кофеїном після 17:00.
  • Не вживаєш алкоголь перед сном.
  • Зменшуєш споживання рідин перед сном.

Слідкуй за іншими рекомендаціями для твого здоров’я в рамках марафону здорових звичок #ЗдороваУкраїна.

#ЖивуЗдорово