Пеньківчани відзначили День села та Престольне свято місцевого храму!

Дата: 19.12.2020 15:15

19 грудня 2020 у Пеньківці день села та Престольне свято місцевого храму!

Історія населеного пункту бере свій початок з другої половини 17 століття. Тоді землі на правому березі річки Згар належали графові Рафаїлу Холоневському. Селяни-кріпаки займались виробництвом поташа — речовини, яку добувають з попелу після спалювання деревини Назва села, очевидно, пов'язана саме з цим процесом.

На початку 18 століття у Пеньківці з'явився перший храм. Проіснував він недовго, і згорів після удару блискавки. А ось у новому, збудованому через століття, почала діяти парафіяльна школа.

За всіх часів пеньківчани були активними громадянами, готовими розбудовувати своє село. Тому так приємно бачити Пеньківку у складі нашої дружної Стрижавської громади!

ГлоГолова територіальної громади Михайло Демченко став учасником святкової Літургії у місцевому храмі і привітав пеньківчан з днем села.

«Дорогі земляки, пишайтесь своїм минулим, творіть успішне сьогодення, закладайте добру основу для майбутнього розвитку! Будьте здорові та щасливі на рідній землі!» - сказав у своєму вітальному слові Михайло Демченко.