Збільшено розмір соціальної стипендії дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування

Дата: 01.02.2021 16:15

Фото без описуЗміни щодо розміру соціальної стипендії дітям-сиротам, а також дітям, позбавленим батьківського піклування та особам з їх числа внесено Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 року  № 52 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1045 і № 1047».

Так, з1 січня 2021 року збільшено розмір соціальної стипендії:

• студентам (курсантам) закладів освіти з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування –до 150 відсотків розміру прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років, установленого законом на 1 січня відповідного календарного року;
  • студентам (курсантам) закладів освіти, які є особами з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, - до 150 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня відповідного календарного року;
  • студентам (курсантам) закладів освіти, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків (батьки яких померли/оголошені померлими, загинули або пропали безвісти), - до 150 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня відповідного календарного року.

Зауважимо, що до 01 січня 2021 року розмір соціальної стипендії для зазначених категорій студентів складав 2360 грн. З 01 січня 2021 року, виходячи зрозміру прожиткового мінімуму, установленого законом на 1 січня поточного року, розмір соціальної стипендії становить:

• для студентів (курсантів) закладів освіти з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, віком до 18 років - 3592,50 грн;
  • для студентів (курсантів) закладів освіти, які є особами з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, старше 18 років та які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків (батьки яких померли/оголошені померлими, загинули або пропали безвісти) – 3405 грн.

Станом на 01 лютого 2021 року у Вінницькій області за рахунок коштів державної програми КПКВК 2501180 «Виплата соціальних стипендій студентам (курсантам) закладів фахової передвищої та вищої освіти» соціальну стипендію отримують 1478 студентів пільгових категорій населення, в тому числі 300 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.