МОЗ інформує про зміни умов адаптивного карантину, який діятиме в Україні з 24 лютого

Дата: 18.02.2021 11:29

Фото без опису«Боротьба проти COVID-19 в Україні продовжується, тому ми повинні вживати всіх необхідних заходів, аби зупинити хворобу та врятувати життя українців», - зазначає Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

Завдяки злагодженій роботі влади, лікарів та усіх громадян України вдалося досягти стабілізації ситуації з поширенням коронавірусної хвороби.

Однак, наразі триває епідемічний сезон захворюваності на грип та ГРВІ, з’являється інформація про циркуляцію окремих штамів вірусу. Тож доцільним є продовження адаптивного карантину з впровадженням рівнів епідемічної безпеки.

Так, з 24 лютого і до 30 квітня буде діяти адаптивний карантин з впровадженням чотирьох рівнів епідемічної небезпеки.

Зелений рівень. Передбачає мінімальні обмеження. Це той рівень, якого варто досягти для послаблення або скасування протиепідемічних заходів.

Він може бути встановлений за умови, що рівень захворюваності на грип та ГРВІ на території не менше 13 регіонів України не перевищуватиме 50 відсотків епідемічного порогу, встановленого для відповідного регіону.

Другий критерій – виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену) – менше 5 відсотків.

Жовтий рівень. Наразі діє на території всієї країни. Втім, внесені певні пом‘якшення. Зокрема:

• дозволятиметься проведення масових заходів (культурних, спортивних тощо, якщо для однієї особи передбачатиметься 4 кв метри площі, або з наповненістю залу понад 50% місць. (Раніше діяли обмеження, що в заходах може брати участь не більше 20 осіб і для кожного мало бути передбачено 5 кв метрів площі);
  • дозволятиметься відвідування закладів освіти групами більше 20 осіб;
  • можна буде проводити матчі командних ігрових видів спорту, але за умови, що кількість глядачів становитиме половину від передбачених місць;
  • працюватимуть ресторани, кафе, бари та їдальні до 24 години (раніше працювали до 23 години);
  • дозволяється робота басейнів, у спортзалах та фітнес-центрах можна буде перебувати більшій кількості людей.

Помаранчевий рівень. Встановлюється після жовтого і свідчить про ускладнення епідемічної ситуації.

Він не передбачає встановлення додаткових обмежень на державному рівні, але сигналізує про небезпеку наближення до червоного рівня.

Червоний рівень. Передбачає більш жорсткі обмеження, як це було під час січневих карантинних обмежень.

Зокрема:

• буде заборонена діяльність закладів громадського харчування (окрім адресної доставки та обслуговування на виніс);
  • заборонена робота ТРЦ та інших розважальних закладів – кінотеатрів, театрів тощо.
  • не працюватимуть заклади освіти (окрім дитячих садків і початкових класів у школах);
  • будуть зачинені непродовольчі ринки та магазини, спортивні зали, басейни, фітнес-центри.

«Результат літнього адаптивного карантину, посилених протиепідемічних карантинних заходів, карантину вихідного дня і січневого карантину, показали, що ми обрали дієву стратегію. Я дякую всім лікарям і кожному, хто дотримується карантинних обмежень. Прошу і надалі дослухатися до рекомендацій МОЗ, щоб скоріш побороти COVID-19 та повернутися до звичного життя», - зазначив Максим Степанов.

Зі змінами також можна ознайомитися за посиланням: https://cutt.ly/nk8fnKn