Кредитний онлайн-договір = паперовому!

Дата: 23.03.2021 11:33

Такий кредитний договір підписується одноразовим паролем, який згідно із Законом України “Про електронні довірчі послуги” має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис чи кваліфікований електронний підпис.

Не нехтуй своїми зобов’язаннями за кредитом, якщо він укладений в онлайн-форматі.

Під час укладання договору на вебсайті людина ставить “галочку” навпроти рядка “підтверджую згоду на обробку своїх персональних даних, зокрема їх передавання до бюро кредитних історій”.

Тому інформація про тебе і про твій кредит також доступна бюро кредитних історій.

Невиконання умов кредитного онлайн-договору може негативно вплинути на твою кредитну історію та ускладнити отримання нового кредиту.

Якщо ти не будеш виконувати свої зобов’язання, фінансова установа може передати інформацію про тебе до колекторської компанії. У такому разі тобі можуть телефонувати та писати представники колекторської служби з вимогою повернути борг.

Твій порадник!

• Уважно читай договір з фінустановою, навіть, якщо укладаєш його онлайн. Звертай увагу на відсоткову ставку, комісії, додаткові платежі та штрафи в разі прострочення.
  • Пам’ятай, якщо береш кредит більший за мінімальну зарплату й строком на понад місяць, то фінустанова повинна надати не тільки договір, але й паспорт споживчого кредиту.
  • Виконуй зобов’язання за кредитним онлайн-договором.

Якщо фінансова установа порушила твої права, звертайся до Національного банку України.

Як можна звернутися до Національного банку України:

• написати до чат-боту “НБУ Контактний центр” в месенджерах (вайбері або телеграмі);
  • зателефонувати до контакт-центру – 0 800 505 240;
  • заповнити онлайн-форму для звернень на сайті НБУ за посиланням http://surl.li/msgv .

Більше інформації читай на #ЗнайСвоїПрава

#ЗнайСвоїОбов’язки