Мінцифра випустила освітній серіал про електронний підпис
Міністерство цифрової трансформації України презентувало новий освітній серіал на платформі Дія.Цифрова освіта про електронний підпис.
Освітній серіал складається з 7 серій тривалістю 4-9 хвилин.
Після перегляду всіх серій ви навчитеся використовувати всі можливості е-підпису та отримувати дедалі більше послуг зі свого смартфона чи комп’ютера, зокрема:
- зможете розібратися, що таке е-підпис та для чого він потрібен;
- дізнаєтеся, у яких життєвих ситуаціях він може знадобитись;
- навчитесь з його допомогою підписувати документи;
- авторизуватись на онлайн-платформах;
- дізнаєтеся, як безпечно його зберігати.
Участь у серіалі взяли: експерт Мінцифри у сфері електронних довірчих послуг Олександр Козлов, а також українські актори — Тетяна Шеліга та Максим Самчик.
Крім україномовної версії, серіал доступний для перегляду жестовою мовою.
Електронний підпис — це електронні дані, які забезпечують цілісність документів та ідентифікують особу. Електронний підпис може зберігатися у вигляді MobileID, підпису на ID-картці, підпису на «токені» чи захищеному носії інформації.
За допомогою електронного підпису можна підписувати електронні документи, користуватися електронними послугами, реєструватися на державних порталах тощо. Документи з цим підписом мають таку саму юридичну силу, як і документи, підписані власноруч.
Електронний підпис необхідний для реалізації функцій електронної демократії, забезпечення доступу громадян та бізнесу до отримання публічних послуг онлайн, переходу до електронного документообігу та спрощення ведення бізнесу.
Кожен може безкоштовно переглянути серіал на платформі Дія.Цифрова освіта за посиланням.
Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан підкреслила, що Мінцифра спрямовує багато зусиль на популяризацію цифрових технологій, щоб українці без остраху користувалися ними для здобуття освіти, комунікації та ведення бізнесу.
Це вже 35-й освітній серіал на платформі Дія.Цифрова освіта.
Заступник Міністра цифрової трансформації з розвитку публічних послуг Людмила Рабчинська наголосила, що електронний підпис є першим кроком для отримання усіх переваг цифрового світу.
Зараз електронні підписи безпечніші, ніж будь-коли. Замість використання чорнил та паперу, кваліфіковані електронні підписи використовують математичні алгоритми та методи шифрування для підписання й перевірки документа.