Михайло Демченко взяв участь в урочистому засіданні обласної Ради з нагоди 30-ї річниці Незалежності України

Дата: 20.08.2021 19:42

Фото без описуЗ виконання Державного Гімну України хором Вінницького фахового коледжу культури й мистецтв ім. М.Д. Леонтовича розпочалося урочисте засідання обласної Ради 8 скликання. Зібрання під головуванням Вячеслава Соколового відбулося з нагоди 30-ї річниці Незалежності України.

–  Шановні депутати й запрошені! Тридцять років тому – 24 серпня 1991 року – на позачерговій сесії Верховної Ради України 362 народних депутата ухвалили Акт проголошення незалежності України та винесли це питання на всеукраїнський референдум. Це доленосне рішення стало початком нового етапу в сучасній історії України та могутнім стимулом для плідної, натхненної праці заради миру й добробуту в нашому спільному домі, – сказав Вячеслав Соколовий.

В урочистому засіданні обласної Ради взяли участь народні депутати України, обрані від Вінницької області: Анатолій Драбовський, Максим Пашковський, голова облдержадміністрації Сергій Борзов, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в центральних областях Валерій Ольховий, голови районних рад, сільські, селищні, міські голови, керівники та представники силових структур й правоохоронних органів, представники засобів масової інформації.

Присутні хвилиною мовчання вшанувати пам’ять про всіх загиблих борців за незалежність України.

– 30 років молодої держави України – це період формування української політичної нації.  Ми можемо стверджувати, що нині вибори в країні – демократичні;  в державі визначено європейський зовнішній курс; наша армія здатна відбивати зовнішні посягання.  Незалежність пов’язана для українців передусім з новими можливостями та дотриманням прав і свобод людини. Сім років тому – у квітні 2014 року – в Україні стартувала одна з наймасштабніших у нашій новітній історії реформ – децентралізація влади. Тоді  віце-прем’єр-міністр України Володимир Гройсман визначив основну мету цього процесу – «сильні регіони – сильна держава». Нині всі провідні аналітичні центри світу називають цю реформу найуспішнішою в Україні за останні роки.  Децентралізація створила великі можливості, щоб незалежно від того, в якому куточку мешкала людина, вона відчувала себе захищеною, мала роботу, жила в комфортних умовах та не хвилювалася за безпеку своїх дітей, – зазначив Вячеслав Соколовий.

За його словами, саме тому, сьогодні постає важливе питання та важлива мета – розумне завершення децентралізації за тою філософією, з якою вона запроваджувалася. На Вінниччині створено 63 територіальні громади. Нові повноваження отримали органи місцевого самоврядування й одночасно – нову відповідальність. Громади мають дивитися вперед –  у перспективу. Розуміти, чого вони хочуть, і знати,  які в них для цього є ресурси.

– Нині територіальні громади Вінниччини ухвалюють плани розвитку на наступні 10 років – Стратегії 2030. Фактично, ми станемо першим регіоном України, де будуть прийняті стратегії розвитку кожної громади, та об’єднані в спільну Стратегію розвитку області. Допомагати громадам  і створювати для їхнього ефективного розвитку додаткові механізми – це принципова позиція нашої обласної Ради. Вінниччина має стати сильним регіоном сильних громад! І бути прикладом для інших областей країни. Із сильних регіонів має складатися велика та незалежна Україна! Так буде, якщо всі ми докладемо спільних зусиль. Кожному бажаю незламної віри в щасливу долю! Від усієї душі зичу вам і вашим рідним міцного здоров’я, миру, добра, достатку та перемог. Процвітання – кожній родині, кожній громаді та всій країні, – додав голова обласної Ради.

Голова облдержадміністрації Сергій Борзов зазначив, що 30 років ми незалежні, і кожна річниця змушує нас озирнутися і назад і навколо, всі ми різні, але єдині, адже маємо один генетичний код. Ми лише на початку становлення нової держави, яка заснована на принципах прозорості, ефективності й сучасності. В Україні незалежним вже 30, їм рухати країну вперед і тільки не влада і політики роблять її такою як вона є, а всі ми разом. Любіть Україну, це наш шанс мати свободу та залишатися собою

– День Незалежності нагадує нам про ціну свободи нашої держави. В цей день як правило ми згадуємо нашу історію, важливі історичні події боротьби за незалежність, також наших героїв, які фактично сотні років боротися  за цю незалежність і боролися ціною власної крові. І здобували цю незалежність своїми смертями та різними трагічними подіями. Виборювали свою свободу неймовірними зусиллями. Боротися, зберегти і здобути  це головна ідея, яка червою ниткою йде через всю історію нашої країни і нашої нації. Боротися, зберегти й здобути свободу і націю повинні сьогодні ми всі разом, всією країною всі українці. Сьогодні ціною цієї боротьби є війна, тисячі смертей. Ми зобов’язані здобути перемогу всі разом і повернути втрачені землі. В мирній Україні ми маємо зберегти свободу, демократію та національну ідентичність. І це можна зробити лише разом, коли ми будемо мудрими та єдині, – у вітальному слові підкреслив Сергій Моргунов.

З нагоди 30-ї річниці Незалежності України керівництво області та міста вручили Почесні відзнаки «За заслуги перед Вінниччиною» кращим представникам Вінниччини.
Джерело: https://vinrada.gov.ua/pochesnimi-vidznakami-za-zaslugi-pered-vinnichchinoju-nagorodili-14-zhiteliv-oblasti.htm

За матеріалами Вінницької обласної Ради