Понад 5 тисяч людей об’єднались на святкуванні Дня Стрижавської громади та «СтрижФест-2021» (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Дата: 31.08.2021 17:43

Фото без опису

28 серпня вперше відбулося святкування Дня Стрижавської громади у форматі фестивалю традиційної культури “СтрижФест”.  Кожен з 13-ти населених пунктів представив на святі свої унікальності — обрядові світлиці,  страви місцевої кухні, творчість вокальних та хореографічних колективів.  Ініціатори фесту налаштовані зробити його традиційним і періодично змінювати місце проведення.

Познайомити між собою людей із різних куточків територіальної громади і об’єднати їх інтересом до національної культури — завдання, яке втілювали організатори фестивалю. Кожне село і містечко презентувало тут місцеву вишивку, кулінарію, народні ремесла, самодіяльність і спорт. Відкрили свято учні спортивного клубу "У-Вей" показовими виступами різних видів єдиноборств. Голова селищної ради Михайло Демченко зачитав для усіх присутніх привітання від лідера партії “Українська Стратегія Гройсмана” Володимира Гройсмана, автора реформи децентралізації в Україні.

Вперше на великій сцені фестивалю представили символіку та геральдику Стрижавської громади. Її прапор разом із жовто-блакитним державним стягом розгорнули під час урочистого флешмобу “Мир над Україною”.

“Наша громада — це понад 22 тисячі жителів та жительок. Кожен населений пункт  має свою історичну спадщину та сучасні досягнення, а це — потенціал для розвитку туризму і залучення інвестицій, — переконаний Михайло Демченко. —  “СтрижФест” сприятиме популяризації громади  з-поміж інших. Зрештою, люди заслуговують на такі події у межах своєї території, оскільки потребують живого спілкування, культурного обміну та  обговорення ідей”.

Привітати учасників фестивалю приїхали гості з інших територіальних громад, представники вінницької міської та обласної влади, підприємці та громадські діячі. Зокрема заступник голови Вінницької обласної ради Дмитро Чаленко, голова Вінницької районної ради Ігор Шутак, депутат Вінницької міської ради Теймур Абушов, виконавчий директор Вінницького бізнес-клубу, почесний житель Стрижавки Валерій Коровій, начальниця управління культури та креативних індустрій департаменту гуманітарної політики Вінницької облдержадміністрації Ольга Дернова, голова Вороновицької ТГ Олександр Ковінько, голова Турбівської ТГ  Ігор Соць, голова Іванівської ТГ Михайло Кулик, заступниця голови Якушинецької ТГ Людмила Грабова.

“Об’єднання громади, яке відбулося торік, — це лише перший крок до покращення якості життя, — зауважив Валерій Коровій. — Такі фестивалі дають людям можливість усвідомити себе одним цілим і визначити сильні сторони. Тому бажаю “СтрижФесту”  продовження , а глядачам та артистам  — незабутніх вражень”.

Протягом дня усіх охочих пригощали стравами польової кухні, запрошували до тематичних фотозон та творчих майстер-класів з ліплення, малювання і рукоділля.  З-поміж учасників фесту за допомогою лотереї розіграли 13 сучасних телевізорів.

“Ми привезли на фестиваль зразки давніх та сучасних вишиванок. Пеньківка пишається своїми майстринями. У нашій світлиці ми хочемо показати їхні твори людям з інших сіл, — розповідає пеньківчанка Наталя Інкляуз. —  Такі заходи дуже згуртовують людей, тому дякуємо організаторам за втілення чудового задуму”.

Участь у концентній програмі взяли кілька десятків самодіяльних колективів  з Пеньківки, Лаврівки, Мізяківських Хуторів, Супрунова, Медвідки, Тютюнників, Сосонки, Славного, Дорожного, Підлісного, Бруслинівки, Переорків та Стрижавки.  Спеціальними гостями свята стали народний ансамбль танцю “Барвінок” та українська співачка Ірина Федишин.

“Творчі майстерні, виїзна торгівля, частування, розваги для дітей, зіркові гості — усе це сприяло невимушеній атмосфері свята, — додає Михайло Демченко. — Але головну роль ми усе ж відвели традиційній культурі нашої громади. Справжність декоративно-ужиткового мистецтва, фольклору, обрядів — те, що нас об’єднує і водночас відрізняє від інших територій. Це допоможе досягати цілей Стратегії розвитку громади”.

Завершилося святкування великим вогняним шоу та дискотекою просто неба.

День Стрижавської громади відзначатимуть щороку в останню суботу серпня, а ось місце щоразу визначатиме виконавчий комітет селищної ради, враховуючи побажання самих жителів.