Обережно, гриби!

Дата: 09.09.2021 15:23

5-6 вересня у селі Крутогорб Гайсинського району сталась трагедія – після вживання дикорослих грибів померло двоє дітей 4-х та 13-ти років, а ще троє госпіталізовано до Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні.

Просимо зважити на те, що жодна цінність грибів за смаковими та поживними якостями не може зрівнятися з життям людини.

Щоб не отруїтися дикорослими грибами найкраще відмовтеся від їх споживання взагалі, замінивши їх штучно вирощеними печерицями або гливами.

Не купуйте гриби в місцях стихійної торгівлі чи у продавців на автошляхах. Безпечніше купувати гриби в магазинах або на стаціонарних ринках, де вони проходять відповідний контроль.

Якщо все ж відправились до лісу збирати гриби, то обов’язково врахуйте наступне:

• Ніколи не кладіть у кошик грибів, яких не знаєте;
  • Остерігайтеся пластинчатих грибів;
  • Не збирайте старі, перезрілі або дуже молоді гриби, у яких нечітко виражені морфологічні ознаки, а також ті, які ростуть поблизу швидкісних трас, радіаційно забруднених територій;
  • Під час посухи грибів краще не збирати взагалі – у спекотну погоду змінюється обмін речовин в організмі гриба, він втрачає воду та накопичує токсини;
  • Уважно перевірте зібрані гриби перед тим, як починати готувати страву або робити консервацію;
  • Не вживайте сирих грибів;
  • Відібрані гриби спочатку промийте та відваріть не менше трьох разів у підсоленій воді протягом 30 хвилин;
  • Готові страви з грибів зберігайте на холоді в емальованому посуді, але не більше доби.

Гриби – не дитяча їжа, тому не давайте грибних страв малолітнім дітям.
Навіть якщо ви впевнені у якості і безпеці грибів, їх не рекомендовано вживати:

• Дітям до 12 років;
  • Жінкам у період вагітності і грудного вигодовування;
  • Людям похилого віку.

Якщо після споживання грибів почуваєтесь погано чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювота, головний біль, галюцинації, біль у животі) – негайно викликайте «швидку допомогу»!

Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області