У Стрижавській громаді вшанували пам'ять воїнів, які загинули в боях за визволення України від нацистських окупантів

Дата: 28.10.2021 14:46

Фото без описуСьогодні, 28 жовтня, в Україні відзначається День визволення України від фашистських загарбників. В цьому році ми святкуємо 77-му річницю. З цієї нагоди голова Стрижавської територіальної громади Михайло Демченко спільно з працівниками селищної ради, старостами, освітянами, представниками ветеранської організації Стрижавської ТГ на чолі з Ольгою Пінкевич, краєзнавцем та істориком Василем Діденком поклали квіти до пам'ятника воїнам-односельчанам, які загинули на фронтах Другої Світової війни захищаючи свободу і незалежність нашої Батьківщини.

На території Стрижавської територіальної громади залишилося  два учасника бойових дій Другої світової війни 1939-1945 рр. – Кравчук Степан Миколайович, 1927 року народження, с. Лаврівка; Григорук Гаврило Миколайович, 1927 року народження, с.Пеньківка.

В громаді проживає:

• 3 особи, які постраждали від бойових дій та мають статус особи з інвалідністю внаслідок війни - Шевчук Максим Іванович, Бобік Павло Миколайович (смт Стрижавка), Гриневич Михайло Миколайович (с.Мізяківські Хутори);
  • 37 вдів-ветеранів Другої світової війни;
  • 70 учасників війни (працівники тилу).

На жаль, в цьому році померло 3 учасника бойових дій Другої світової війни 1939-1945 рр.:

• Сорока Петро Семенович, с.Мізяківські Хутори;
  • Акальмаз Микола Іванович, смт Стрижавка;
  • Марчук Петро Іванович, с.Пеньківка.

Вічна слава  героям минулих поколінь! Вічна слава нинішнім захисникам України і мирного неба над нашими містечками і селами!

Довідково:

Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від фашистських загарбників. Вшанування встановлено в Україні згідно з Указом Президента від 20 жовтня 2009 року № 836/2009 «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні».

В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.