Михайло Демченко взяв участь у засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування
16 лютого відбулося спільне розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради та Колегії обласної державної адміністрації щодо завдань органів місцевого самоврядування області під час виконання положень Закону України «Про основи національного спротиву».
У засіданні взяли участь члени Координаційної ради – голови районних, сільські, селищні та міські голови, голови постійних комісій обласної Ради, керівники депутатських фракцій, представники військових частин і батальйонів Вінницької області та керівництво правоохоронних органів. Депутати обласної Ради стали учасниками зібрання в режимі відеоконференції.
У порядок денний засідання було внесено три важливі питання:
- Повноваження та завдання обласної та районних рад, сільських, селищних, міських рад області, визначені Законом України «Про основи національного спротиву» з питань підготовки і ведення національного спротиву;
- Організація взаємодії підрозділів бригади Сил територіальної оборони та органів місцевого самоврядування з питань територіальної оборони;
- Щодо укриття населення у фонді захисних споруд цивільного захисту. Порядок оповіщення населення про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації.
Відкрили засідання голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, голова обласної державної адміністрації Сергій Борзов і Вінницький міський голова Сергій Моргунов.
Вячеслав Соколовий підкреслив, що спільне засідання Координаційної ради та Колегії обласної державної адміністрації – надзвичайно нагальний захід, адже в нинішній ситуації чимало питань виникає в територіальних громадах.
- Виклики, які сьогодні стоять перед Україною, можна подолати лише об’єднавшись. Наш народ, наші воїни, які захищають Україну, згуртувалися перед російською загрозою. Згуртованості та злагодженості дій зараз особливо потребує наша країна. Лише сильна всередині Україна буде сильною зовні. Тільки за умови координації зусиль і співпраці на всіх рівнях державна система цивільного захисту працюватиме надійно та ефективно. Завдяки згуртованості громад тероборона Вінниччини отримує додаткові ресурси.
Вячеслав Соколовий зазначив, що 15 лютого відбулася позачергова сесія обласної Ради, і депутати своїм рішенням спрямували додаткові кошти на забезпечення територіальної оборони Вінниччини.
- Це потрібно було зробити якнайшвидше. Так, на виконання заходів Комплексної оборонно-правоохоронної програми було виділено 3 млн грн, - сказав Вячеслав Соколовий. - Ці кошти будуть спрямовані на заходи мобілізації, підготовки до територіальної оборони та матеріально-технічного забезпечення суб’єктів територіальної оборони.
На необхідності єдності та згуртованості наголосив і голова обласної державної адміністрації Сергій Борзов. За його словами, з допомогою державних органів влади й органів місцевого самоврядування підрозділи територіальної оборони у Вінницькій області отримали місця постійної дислокації та розпочали процес формування.
Вінницький міський голова Сергій Моргунов наголосив, що суспільство вимагає консолідації влади на всіх рівнях.
- Маємо бути готовими до всіх викликів, а вони сьогодні – суттєві, - сказав Сергій Моргунов. – Ми всі усвідомлюємо рівень відповідальності за громади. В першу чергу – забезпечити стабільне функціонування об`єктів інфраструктури. Вінницька міська рада продовжує фінансово підтримувати українські військові підрозділи. На цей рік у бюджеті громади передбачено 5 млн грн на потреби територіальної оборони.
Із першого питання порядку денного з доповіддю виступив радник голови обласної державної адміністрації Володимир Артюх. Він розповів про створення нової системи територіальної оборони, яка має завершитися до кінця березня цього року. Володимир Артюх також поінформував присутніх про функції штабів територіальної оброни обласного та районних рівнів, їхні основні завдання та складові набуття бойових спроможностей сил територіальної оборони.
- Важливе питання внесено на розгляд сьогоднішнього зібрання, - зазначив Володимир Артюх. - Звертаю увагу всіх на статті 17 та 65 Конституції України, які вимагають захисту суверенітету, територіальної цілісності та забезпечення економічної та інформаційної безпеки. І це обов’язок не тільки військових, а й кожного громадянина України.
Інформацію з другого питання порядку денного учасникам засідання надав командир окремої бригади територіальної оборони Юрій Парадюк.
- Із допомогою державних органів влади, органів місцевого самоврядування підрозділи територіальної оборони у Вінницькій області отримали фонди (місця постійної дислокації) та розпочали процес формування. Але ми тільки на початку шляху створення дійсно суттєвої сили під назвою «національний спротив», яка буде здатна зупинити дії ворога, - сказав Юрій Парадюк.
Він розповів про завдання, які поставлені Верховним Головнокомандувачем України перед Командувачем Сил територіальної оборони ЗСУ щодо готовності Сил територіальної оборони. Зазначив також, що у Вінницькій області, в цілому, стан фондів (місць постійної дислокації) - такий, що задовольняє мінімальні потреби. За його словами, існувала нагальна потреба у вирішенні першочергових завдань в межах 3 млн грн. Завдяки змінам до Комплексної оборонно-правоохоронної програми Вінницької області, ухваленим на позачерговій сесії обласної Ради, ця сума була виділена з обласного бюджету.
Про захисні споруди для укриття населення та порядок оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації учасникам засідання доповів заступник директора Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами обласної державної адміністрації Сергій Дев`ятий.
За результатами засідання Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради вирішила рекомендувати:
Районним, сільським, селищним, міським радам
- Ухвалити місцеві програми територіальної оборони.
- Сприяти підготовці та виконання завдань національного спротиву в мирний час та в особливий період.
- Забезпечити, в межах відповідних видатків місцевих бюджетів, фінансування заходів територіальної оборони місцевого значення.
Обласній державній адміністрації, районним державним адміністраціям спільно з районними, сільськими, селищними, міськими радами
- Сприяти створенню добровольчих формувань територіальних громад.
- Забезпечити життєдіяльність населення і функціонування об`єктів інфраструктури в особливий період, у межах відповідних адміністративно-територіальних одиниць.
- Сприяти популяризації заходів національного спротиву, формування патріотичної свідомості громадян, набуття ними знань та практичних вмінь, необхідних для захисту України.
Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту населення та взаємодії з правоохоронними органами обласної державної адміністрації
- Провести перевірку всіх визначених захисних споруд цивільного захисту, які можуть бути використані як об`єкти укриття для населення та зобов`язати балансоутримувачів майна привести їх у належний стан.
Управлінню спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області з Департаментом з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами обласної державної адміністрації
- Здійснити перевірку об`єктів нерухомості, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області (у тому числі тих, що передані в тимчасове користування третіх осіб, оренду тощо) з питань їх можливого використання за призначенням, як об`єктів укриття для населення та інших цілей територіальної оборони.
За матеріалами Вінницької обласної Ради.