Поточна інформація щодо функціонування електронної системи охорони здоров’я

Дата: 25.02.2022 17:23

Фото без описуВ Україні введено воєнний стан Указом Президента України від 24.02.2022 No 64.

Електронна система охорони здоров’я наразі функціонує в штатному режимі. Однак через велику кількість хакерських атак, можливих перебоїв з електропостачанням чи пошкодженням мереж в окремих регіонах надаємо алгоритм дій під час таких ситуацій стосовно виписування та погашення електронних рецептів на «Доступні ліки» та інсулін.

1. Якщо лікар виписав е-рецепт і пацієнт отримав номер або код рецепта, але аптека немає доступу до ЕСОЗ:

-пацієнт пред'являє номер та код рецепту;

-аптека обліковує рецепт в паперовій формі (фіксує в паперовому реєстрі номер та код рецепту) та видає лікарський засіб пацієнту;

- за наявності доступу до ЕСОЗ аптека вносить відповідні дані про відпуск лікарського засобу;

-за відсутності такого доступу аптека готує та подає до НСЗУ зведений звіт (1-го та 14-го числа місяця), за формою, встановленою НСЗУ.

1. Якщо лікар не має доступу до ЕСОЗ:

-лікар виписує рецепт у паперовій формі (з проставлянням свого підпису і печатки лікаря) та видає його пацієнту;

- пацієнт пред'являє в аптеці паперовий рецепт;

- аптека видає лікарський засіб пацієнту за паперовим рецептом;

- аптека обліковує рецепт в паперовій формі;

- аптека готує та подає до НСЗУ зведений звіт (1-го та 14-го числа місяця), за формою, встановленою НСЗУ.

При цьому оригінали паперових рецептів на препарати, що підлягають реімбурсаціі зберігаються в аптеці протягом трьох років з дати формування.

Звіти надаються до НСЗУ доступними засобами (зокрема шляхом надсилання паперових або електронних листів).

Забезпечення громадян лікарськими засобами є першочерговим завданням. Також наголошуємо, що при військовому стані діють загальні вимоги щодо захисту персональних даних.

Бережіть себе та своїх рідних! Україна переможе!