МОН пропонує скасувати ЗНО, ДПА, ЄВІ та ЄФВВ у 2022 році

Дата: 09.03.2022 16:25

Фото без описуМОН пропонує одноразово скасувати державну підсумкову атестацію для учнів 11 класу, зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО), єдинй вступний іспит (ЄВІ) та єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) у 2022 році.

Про це оголосив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет у своєму Telegram-каналі.

Він повідомив, що пропозиція погоджена з Комітетом з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України.

“Враховуючи правовий режим воєнного стану, який спричинений військовою агресією Російської Федерації, агресивність російських військових і терористичних угруповань до національної системи освіти та науки, пропонуємо скасувати складання державної підсумкової атестації (ДПА), зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), єдиного вступного іспиту (ЄВІ) та єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) як конкурсний критерій доступу до освітніх послуг в 2022 році виключно!”, – пише Сергій Шарлет.

За словами Сергія Шкарлета, скасування ЗНО в період війний потрібне, аби зберегти студентський контингент, національний інтелектуальний потенціал та стимулювати до навчання в Україні.

Нагадаємо, учнів 1–9 класів звільнили від ДПА, а проблне ЗНО перенесли на невизначений термін.

Слава Україні!

Героям слава!