Як отримати «лікарняні» й допомогу по вагітності та пологах під час війни та оформити документи на дитину

Дата: 15.03.2022 16:39

Фото без описуЯкщо ви вагітні або у вас народилась дитина під час війни: як оформити документи та отримати виплати?

Центр протидії дезінформації при РНБО України повідомляє: «лікарняні» та допомогу по вагітності та пологах під час воєнного стану можна отримати навіть якщо роботодавець не опрацював документи. Звертатись можна до будь-якого зручного відділення Фонду соціального страхування України — оновлюється за посиланням

Напряму можуть бути нараховані

• допомога по вагітності та пологах,
  • допомога по тимчасовій втраті працездатності,
  • допомога на поховання

Кошти будуть перераховані на спеціально відкритий поточний рахунок або особисту банківську картку.

Для призначення виплати при собі треба мати

• паперовий листок непрацездатності або е-лікарняний
  • копії 1-ї-4-ї, 11-ї-16-ї сторінок паспорта або сторінки з відповідною інформацією іншого документа, що посвідчує особу
  • довідки про присвоєння індивідуального податкового номера
  • Довідка про взяття на облік як ВПО в цьому випадку не вимагається

Послуга єМалятко онлайн тимчасово недоступна. Це пов‘язано з тим, що деякі державні реєстрі були відключені з міркувань безпеки.

Як зареєструвати онлайн народження малюка

Відділи державної реєстрації актів цивільного (ДРАЦС) працюють у штатному режимі. Окрім міст та районів, де ведуться активні бойові дії.

Який саме ДРАЦС мені потрібен

Ви можете зареєструвати дитину в будь-якому відділі, який працює. Незалежно від місця народження дитини та місця проживання батьків.

Що потрібно для державної реєстрації народження?

Необхідно показати паперове медичне свідоцтво про народження за форми №103/о.
Якщо у вас залишилися запитання щодо реєстрації народження малюка, пишіть тут.

Від початку війни в Україні відбулося понад 4 300 пологів, а в найближчі три місяці очікується, що 80 тисяч українських жінок народять дитину. Однак рівень забезпечення киснем і медикаментами, зокрема для лікування ускладнень вагітності, перебуває на небезпечно низькому рівні, повідомляє ЮНІСЕФ.