Роз'яснення щодо безоплатної вторинної правової допомоги
Люди, які зараз змінюють місце проживання у зв’язку з воєнними діями є внутрішньо переміщеними особами і згідно з ЗУ "Про безоплатну правову допомогу" мають право на безоплатну первинну правову допомогу, яка включає в себе:
- надання правової інформації;
- консультацій і роз’яснень з правових питань;
- складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних), а також надання допомоги у доступі до вторинної правової допомоги та медіації.
Та безоплатну вторинну правову допомогу, що полягає в:
- захисті,
- здійсненні представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами,
- складенні документів процесуального характеру.
Громадяни України, що звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб, мають право на представництво інтересів з питань, пов’язаних з отриманням довідки про взяття на облік ВПО.
Також зазначаємо, що 13 березня внесено зміни до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік ВПО. Тепер по довідку про взяття на облік ВПО кожен зможе звернутись не лише до органів соціального захисту населення РДА та міст обласного значення, а й до уповноваженої особи громади, ЦНАПу, а згодом – просто подати заяву через Портал Дія.
Уповноважена особа територіальної громади/ЦНАПу після реєстрації заяви формує електронну справу з використанням інформаційних систем Мінсоцполітики для включення інформації до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.
Безоплатну правову допомогу можна отримати за адресами:
-
Вінницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Сектор "Вінницьке бюро правової допомоги №1"
Адреса: вул. Василя Порика , 29, м. Вінниця, 21021
Телефон: (0432) 56-01-80; 38 (098) 00 26 774, 38 (098) 67 87 593;
Email: vinnytsya1.vinnytsya@legalaid.vn.ua
-
Сектор "Вінницьке бюро правової допомоги №2"
Тел.: 068-186-48-21
E-mail: vinnytske@legalaid.vn.ua
Також детальну інформацію щодо отримання безоплатної правової допомоги можна дізнатися, зателефонувавши за номером «гарячої лінії» системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів). За згаданою «гарячою лінією» можна отримати консультацію з правових питань, дізнатися інформацію щодо актуальних адрес центрів та з’ясувати інші питання функціонування системи надання безоплатної правової допомоги.