Вшанували пам'ять полеглих у Другій світовій війні

Дата: 08.05.2022 14:00

Сьогодні, 8 травня в День пам'яті та примирення працівники та жителі Стрижавської територіальної громади поклали квіти до меморіалів, пам’ятників та братських могил.

Митрополит Вінницький і Барський Симеон завершив заупокійне богослужіння біля монументу на місці поховання 14 тисяч військовополонених, закатованих фашистами у 1941-1943 роках поблизу гітлерівської ставки «Вервольф» на території cелища Стрижавка.

На жаль, в Стрижавській громаді не залишилося жодного учасника бойових дій. Минулого року померло 5 останніх ветеранів Другої світової. Ми маємо трьох очевидців, які постраждали під час Другої світової війни та 3 жертви нацистських переслідувань. Також залишилось 30 вдів ветеранів Другої світової війни.

Пам’ять та вшанування подвигу ветеранів, які боролися з нацизмом і перемогли його, є моральним обов’язком українців. Не менше заслуговують на увагу та пам’ять інші, кого торкнулась війна – остарбайтери, підпільники, діти війни, цивільні, які постраждали від окупації і бойових дій, що прокотилися через їхні міста і села. Тому що війна – це  завжди мільйони маленьких і великих людських бід, які розтягнуті в часі.

Перемогли нацизм – переможемо і рашизм! Слава Україні!