У Міністерстві внутрішніх справ створили застосунок «Розмінування України»

Дата: 23.05.2022 11:39

Фото без описуНе підходити, не чіпати, повідомити саперів — ці прості правила можуть врятувати життя українцям, які зараз живуть на територіях, де точилися чи тривають бойові дії.

Щоб виявляти та розпізнавати вибухонебезпечні предмети, у Міністерстві внутрішніх прав створили застосунок «Розмінування України» https://apple.co/3yLLyDX

Орієнтуватися в ньому допоможе улюблений сапер усієї країни — пес Патрон.

За допомогою застосунку можна:

• зробити фото або відео підозрілого предмету, позначити координати на карті й відправити заявку ДСНС;
  • переглянути каталог вибухових предметів і порівняти з ними свою знахідку, в жодному разі не наближаючись до неї.

"Рівень замінування України нині — один з найвищих у світі. На жаль, росіяни цинічно лишають вибухівку у наших будинках, особистих речах, мінують наші парки й узбережжя, де ми звикли відпочивати. Щодня піротехніки вилучають від двох до п'яти тисяч вибухонебезпечних предметів. У МВС кажуть, що на розмінування України необхідно 5-7 років.  Тож будьте пильними, розповідайте про небезпеку дітям — і ніколи не намагайтеся самі знешкодити невідомі предмети", - зауважила Перша леді Олена Зеленська.