Як захиститись від торгівців людьми?

Дата: 25.05.2022 16:43

Фото без описуБЕЗПЕКА ВАШИХ ДОКУМЕНТІВ

Нікому й ніколи не віддавайте ваш паспорт або документи, що посвідчують дитину, крім офіційних осіб.

Якщо ви загубили свій паспорт закордоном або ж його відібрали у вас силою, звертайтеся терміново до посольства чи консульства України в країні перебування.

Зробіть копії чи сфотографуйте ваші документи. Надішліть їх собі на електронну пошту чи збережіть їх на телефоні.

• БЕЗПЕКА ВАШОГО ПЕРЕСУВАННЯ

Не сідайте в авто до незнайомих людей. Якщо вам все ж таки треба сісти в авто до незнайомих людей, сфотографуйте його номер і надішліть вашим близьким.

У країнах Європи активно працюють громадські організації та служби, які надають допомогу постраждалим від торгівлі людьми, насильства тощо. За можливості до виїзду або відразу після прибуття в країну дізнайтеся їхню контактну інформацію, номери гарячих ліній.

• БЕЗПЕКА ВАШОГО СПІЛКУВАННЯ

Нікому не віддавайте свій мобільний телефон та інші засоби зв’язку.

Будьте обачні та не довіряйте сліпо випадковим незнайомим жінкам, оскільки вони теж можуть бути залучені до торгівлі людьми.

Домовтеся зі своїми близькими про певне кодове слово чи знак, що означатиме небезпеку та потребу в допомозі.

Щодня інформуйте близьких про ваше місце перебування та пропозиції, які вам надходять щодо поселення, працевлаштування тощо

Завантажте онлайн-розмовник/словник країни, де ви наразі перебуваєте, щоб ви могли за потреби звернутися в службу екстреної допомоги.

• БЕЗПЕКА ВАШИХ ФІНАНСІВ

Особисто оформлюйте документи та самі сплачуйте за послуги. Це не дасть можливість торгівцям людьми втягнути вас у боргову залежність.

• БЕЗПЕКА ВАШОГО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

У жодному випадку не залишайте свій паспорт як заставу та не віддавайте його потенційному роботодавцю або посереднику «для реєстрації»

Обов’язково укладайте контракт, складений зрозумілою для вас мовою. Не підписуйте контракт, якщо хоча б один із пунктів у ньому вам не зрозумілий.

Зателефонуйте до посольства України в країні вашого перебування та повідомте про своє місцезнаходження для реєстрації.

Заздалегідь дізнайтеся про законодавство країни, до якої прямуєте, в тому числі про механізм отримання статусу біженця, посвідки на тимчасове або постійне місце проживання, правила працевлаштування.