Одне з найпотужніших підприємств в Україні із вирощування овочів закритого ґрунту працює у с.Дорожному

Дата: 29.07.2022 17:00

Днями голова Стрижавської громади Михайло Демченко зустрівся з директором ТОВ «Украфлора-Вінниця» Ігорем Павлюком, щоб обговорити можливості та перспективи роботи в умовах військового стану.

Два роки тому на підприємстві вперше експериментально впровадили «два культурообіги». На одній і тій же ділянці з лютого до червня вирощували огірки , а з липня до листопада - помідори. Така інтенсифікація дала нове життя старим теплицям. Завдяки експерименту з технологічної паузи тоді вивели 3 га земель, а нинішнього року — ще 2 га.

За перше півріччя «Украфлора-Вінниця» уже реалізувала 1,3 тисячі тонн своєї продукції.

Нині підприємство забезпечує стабільним заробітком 188 працівників і працівниць, в тому числі внутрішньо переміщених.

Під огірками і томатами тут зайнято 7,7 га території.

На наступний рік заплановано відновлення ще одного цеху, а це 6 га теплиць і 25 нових робочих місць. Якщо все вдасться, вироблятимуть 4,5 тисяч тонн овочів.

Наразі ж шукають варіанти для втілення програми модернізації виробництва. Розглядають як нове будівництво, так і евакуацію діючих теплиць із зони можливих бойових дій на підготовлений майданчик ТОВ «Украфлора-Вінниця».

Водночас підприємство постійно допомагає українських військовим. 11 членів колективу нині служать у лавах ЗСУ.

Працювати і наповнювати бюджет — один з найліпших варіантів підтримки країни в тилу.

Завдяки таким підприємствам Стрижавська громада живе і розвивається, а люди можуть забезпечувати себе та свої сім’ї.

Очільник громади Михайло Демченко подякував керівництву «Украфлори» за стратегічний погляд у майбутнє і готовність до співпраці. Маємо об’єднувати зусилля, щоб вистояти і перемогти!