З Днем української писемності та мови!

Дата: 09.11.2022 10:00

Фото без описуСьогодні частина з нас писатиме національний радіодиктант єдності. А хтось із теплою усмішкою згадає свою шкільну вчительку, яка навчила грамотно викладати думки.

Утім, рідна мова тримає між нами зв’язок не лише у День української писемності та мови. Про це написав голова Стрижавської територіальної громади Михайло Демченко.

"Своєю неповторною й особливою ми починаємо кожен день у родинах.

Нею надаємо послуги у селищній раді, ведемо ділове листування, презентуємо нашу громаду для інших.

Українською навчаємо дітей у школах та садочках.

Вона дзвінко звучить на творчих заходах і святах.

А ще саме мова увиразнює нас і робить унікальними. Адже кожне село і селище має свої діалектні родзинки, котрі додають колориту.

Завітайте у Сосонку і почуєте, як «дужечко» люблять там люди свою землю. У Мізяківських Хуторах вам запропонують скуштувати «саблуки», у Лаврівці — «гоїрки», а жителі Пеньківки подадуть вечерю на «чарі».

У Медвідці кожне обійстя має свою «повітку», а у Дорожному на городі обов’язково висаджують «позюньки».

"І це не просто слова, а наш з вами нематеріальний скарб. Отож пишаймося і бережімо мову! Збираймо разом мовні унікальності Стрижавської громади!" - наголосив очільник громади.