Інформація щодо енергопостачання

Дата: 18.11.2022 15:47

Фото без описуПитання нинішніх планових та аварійних вимкнень електроенергії — болюче для кожного. Тому саме з цим питанням найчастіше звертаються до голови Стрижавської ТГ та працівників селищної ради.

Чому вимикають громаду, якщо ми далеко від обстрілів?

Зруйновано майже 40% системи електропостачання в Україні.  Оскільки у ній всі складові пов’язані між собою, то кожен регіон і кожна громада так чи інакше потерпають від загальної ситуації. І якщо ваш населений пункт безпосередньо не причетний до пошкоджених електростанцій, то він точно причетний до енергетичної інфраструктури держави. Ми всі нею об’єднані.

Чому не попередили про вимкнення світла заздалегідь?

Стрижавська селищна рада не надає послуги з енергопостачання і не впливає на графіки вимкнень. Це повноваження НЕК “Укренерго”. А диспетчери “Обленерго” підпорядковуються розпорядженням вищого керівництва. Інколи вимкнення стосується однієї черги або кількох одночасно. Усе залежить від стану системи і навантаження на неї. Графіки аварійних вимкнень складно передбачити, а отже, й попередити про них.

Коли це закінчиться?

Будьмо терплячі. В Україні війна. Ворог нещадно б’є по енергетичних об’єктах. Тож такі відімкнення можуть тривати тижнями. І навіть якщо нових влучань не буде, на відновлення енергосистеми у державі знадобиться щонайменше пів року.

Отож, запасаймося свічками, ліхтариками, термосами, павербанками, теплими речами і головне – терпінням. Поважаймо один одного і не сварімося через тимчасові труднощі.

Стежити за графіками планових робіт в енергосистемі області можна за посиланням:️