В Стрижавській територіальній громаді вшанували пам’ять жертв Голодомору
Сьогодні 90 роковини пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років. В Стрижавській територіальній громаді вшанували пам’ять жертв Голодомору.
Голова Стрижавської ТГ Михайло Демченко спільно з працівниками селищної ради, старостами, освітянами, жителями громади поклали квіти до меморіалів та пам’ятників у кожному населеному пункті - Стрижавці, Сосонці, Лаврівці, Пеньківці, Мізяківських Хуторах, Тютюнниках та Дорожному. Панахида за померлими, квіти, хвилина мовчання — безумовний обов'язок кожного перед попередніми поколіннями.
Сьогодні, 26 листопада відбудеться Всеукраїнська акція «Запали свічку». Традиційно о 16.00 пам'ять загиблих під час геноциду українського народу вшановують хвилиною мовчання та встановлюють запалену свічку на підвіконня як в Україні, так і в багатьох країнах світу. Тож кожен житель громади може долучитись до акції і запалити свою свічку скорботи.
Нагадаємо, щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам'ять жертв голодоморів. У цей день наша країна згадує наймасштабніший штучний голод ХХ сторіччя – Голодомор 1932-1933 років, коли в Україні загинув кожен 4-й її мешканець.
Для довідки:
У державному архіві Вінницької області зебрігаються оригінали матеріалів Сосонської сільської ради. Науковці їх називають «Смертними листами». Копії цих документів можна побачити у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї. Саме у цих матеріалах від 1933-го року можна побачити у графі «причина смерті» – «помер від голоду». Збереглось шість книг, які заповнював секретар Сосонської сільради, а у них записи за кілька днів чи тижнів.
Всього від голоду у Сосонці померли понад 300 осіб.
Хоча у Сосонці не було настільки масштабного голоду, як у інших селах Поділля. Відомо, що тодішній голова сільради Прокіп Романенко та голова колгоспу Микита Сташко приховували запаси зерна та не давали великої волі прийшлим з «червоними мітлами».