Здай кров - врятуй життя!

Дата: 29.11.2022 10:24

Фото без опису30 листопада  2022 року з 9.00 до 16:00 год. у приміщенні Стрижавської амбулаторії загальної практики сімейної медицини (вул. 40-річчя Перемоги, 6) буде працювати пункт забору донорської крові.

Закликаємо жителів громади, які за станом здоров’я можуть бути донорами, прийти та здати кров. Ваша допомога вкрай необхідна! Донорська кров може допомогти нашим пораненим військовим, породіллям з немовлятами, онкохворим, постраждали в ДТП і під час серйозних хірургічних втручань.

Будь ласка, здавайте кров, ставайте донорами, не залишайтесь байдужими до чужої біди!

Нагадуємо, донором крові може стати кожен охочий здоровий громадянин:
• віком 18-60 років
• з масою тіла не менше 50 кг.

За добу до здачі крові не можна вживати:
– алкоголь;
– смажену, гостру, жирну їжу;
– копчені та молочні продукти.

Перед здачею крові донори проходять обстеження та здають кров для дослідження.

За один забір зазвичай беруть 450мл + 40 мл крові – це 6-8% від загальної маси тіла дорослої людини. Осіб легших за 50 кг або зростом нижче 150 см у індивідуальному порядку до здачі крові може допустити лікар-трансфузіолог.

Донорами не можуть бути:
• ВІЛ-інфіковані особи,
• люди, які хворіли або хворіють на сифіліс, вірусні гепатити, туберкульоз, із гіпертонічною хворобою ІІ-ІІІ ст., ішемічною хворобою серця, атеросклерозом.
• люди, які мають захворювання нирок, органів травлення, гострі запальні процеси.

При собі треба мати паспорт та ідентифікаційний код. При потребі буде видана довідка на роботу.