День пам’яті жертв Голокосту

Дата: 27.01.2023 10:00

Фото без опису27 січня відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни.

Страшно, коли одна нація вирішує, що у неї більше привілеїв і прав, аніж в іншої. Моторошно, коли йде фізичне знищення одних людей іншими через фанатичні упередження, наголосив голова Стрижавської ТГ Михайло Демченко

"Саме про це нам нагадує День пам’яті жертв Голокосту. Наша рідна Стрижавка на початку минулого століття мала потужну єврейську спільноту – майже 800 людей. Тут розташовувались дві синагоги, а власниками п’ятнадцятьох продуктових крамничок, хлібної ятки та єдиного складу лісової деревини були євреї", - написав на своїй сторінці голова громади Михайло Демченко.

Під час окупації фашистами життя цих людей змінилося. Той, хто не встиг втекти, опинився у гетто. Потім – на будівництві Вервольфу.

Взимку 1942-го року окупанти розстріляли місцеве єврейство.

Геноцид не має терміну давності. Ми повинні пам’ятати, щоб не допустити повторення!