Безоплатна правнича допомога

Дата: 10.01.2024 16:40

Фото без описуКонфлікти між трудовим колективом та роботодавцем негативно впливають на роботу підприємства. Зміна умов праці, невчасно виплачена заробітна плата, зміни в колективному договорі чи невиконання законодавства про працю – це лише деякі з причин колективних трудових спорів.

Сторонами колективного трудового спору (конфлікту) є наймані працівники на виробничому, галузевому або територіальному, національному рівнях та роботодавець.

Чи знаєте ви, які етапи вирішення таких спорів та хто може в цьому допомогти?

Порядок, за яким вирішуються колективні трудові спори:

- формулювання вимог найманих працівників;

- розгляд цих вимог роботодавцем;

- оголошення рішення;

- у разі незгоди - звернення до примирних органів.

Примирні органи (примирна комісія або трудовий арбітраж) - здійснюють розгляд колективного трудового спору (конфлікту).

За спільним вибором сторін може бути залучено незалежного посередника. Це особа, яка сприяє встановленню взаємодії між сторонами, проведенню переговорів, виробленню спільного рішення.

Постійним органом, створеним для сприяння врегулюванню колективних трудових спорів (конфліктів) є Національна служба посередництва і примирення.

Якщо ви потребуєте консультації юриста та роз’яснень ваших прав звертайтеся до системи безоплатної правничої допомоги за телефоном контакт-центру системи безоплатної правничої допомоги

0 800 213 103

Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні. Контактний центр працює в будні з 8:00 до 18:00.

Дізнатись більше можна за посиланнями в коментарі.