Візит французької делегації міста Діжон та регіону Бургундія-Франш-Конте до Стрижавської громади

Дата: 02.05.2024 16:03

Фото без описуУ зустрічі взяли участь Патрік Моліноз, член Європейського комітету регіонів, віце-президент Асоціації мерів Франції, віцепрезидент європейського фонду, регіон Бургундія-Франш-Конте, Летиція Мартінез, віцепрезидент регіону Бургундія-Франш-Конте та Вів’єн Жанклер, радник офісу президента регіону.
Міжнародні партнери зустрілися з головою громади Михайлом Демченком, членами виконавчого комітету, працівниками селищної ради, жителями громади, військовими та переселенцями.

В умовах воєнного стану для нас стратегічно важливо будувати сильні партнерства з європейськими муніципалітетами, взаємодіяти та обмінюватися досвідом.

«Ми приїхали сьогодні, щоб створювати зв'язок між Францією та Україною. Наша мета – допомогти Україні виграти війну та увійти в ЄС. Віримо, що демократія і повага один до одного є ключем до успіху», – звернувся до присутніх у залі Патрік Моліноз. У свою чергу французька делегація почула про пріоритети нашої громади, яка в умовах воєнного стану підтримує Збройні сили України, займається волонтерством та усі процеси будує на принципі об’єднання.

Прозвучали історії вимушено переміщених людей та військових. Так, військовий із Підлісного, який служить у 82-ій бригаді на Запорізькому напрямку і проходить реабілітацію після поранення, розповів про нестачу дронів, техніки і боєприпасів на фронті.

Французькі партнери ознайомилися з можливостями нашого ЦНАПу, поспілкувалися з колективами Стрижавського ліцею №1, Сосонського ліцею та садочка «Десняночка». Почули стрижавського вчителя інформатики, який складає дрони для ЗСУ: Ігор Вітюк розповів, як дві учениці попросили назвати складені дрони позивними їхніх татів, які загинули на війні. Дізналися про наш досвід у реалізації грантових проєктів. Відвідали ставку «Вервольф», де розташована спалена російська техніка.

Голова громади Михайло Демченко подякував  французькому народу за підтримку України в боротьбі за незалежність.
 "Розвиваємо громаду завдяки міжнародному партнерству", - додав очільник громади.