Пожежна безпека в лісах: як не знищити довкілля та вберегти природу від вогню

Дата: 13.05.2024 10:00

Фото без описуВосени у теплу пору зберігається висока загроза виникнення пожеж у лісових масивах. І, перш за все, це пов’язано з недотриманням правил пожежної безпеки відпочивальниками.

Найчастіше лісова пожежа провокується звичайною людською недбалістю: не загашені багаття, кинуті сірник або цигарка, дитячі пустощі з вогнем. Найбільш пожежонебезпечними ліси стають у період сухої та спекотної погоди.

У лісових пожежах гинуть не тільки дерева, а й птахи, звірі, вигоряє лісова підстилка і верхній шар ґрунту. Полум'я завдає величезної шкоди навіть тоді, коли воно поширюється лише по землі і не переходить на крони дерев.

Тож, коли перебуватимете в лісі:

• не засмічуйте місце відпочинку;
  • обгороджуйте та розчищайте місце розпалення багаття;
  • не розводьте відкритий вогонь поруч із сухою рослинністю;
  • не розкидайте недопалки та сірники на суху лісову підстилку;
  • стежте, щоб діти не бавилися з вогнем;
  • не створюйте смітники в лісі та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх;
  • після пікніка приберіть місце вогнища, переконайтесь, що багаття повністю погашене і немає жодних ознак горіння.

Бережіть природу, а у разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної ситуації негайно викликайте Службу порятунку за номером 101!