На Вінниччині активізувались інфіковані кліщі
Зафіксовано збільшення випадків укусів кліщів, інфікованих хворобою Лайма. Понад три десятка людей вже постраждали від цієї недуги. Про це повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Загалом в Україні кожного року заражаються близько півтори тисячі осіб.
Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Вінницької області застерігає: Небезпека кліщів у тому, що вони можуть переносити збудників небезпечних захворювань, а під час укусу – передавати їх своїй «жертві». Йдеться про понад 150 хвороб.
Найвідоміші:
▪️кліщовий енцефаліт (зустрічається в Україні рідко);
▪️бореліоз (хвороба Лайма).
❗️Що довше кліщ перебуває на тілі, то вищий ризик захворіти.
Як знизити ризик укусу кліща?
Часто кліщі залишаються не поміченими, адже під час укусу виділяють анестетик. Тож важливо зробити все, аби не дати їм себе вкусити. Для цього варто дотримуватися простих правил:
- Утримайтеся від прогулянок лісом. Пам’ятайте передусім про мінну небезпеку.
- Якщо плануєте променад у місці, де росте трава, подбайте про безпечний одяг: світлий із довгими рукавами та штанинами. Бажано також знехтувати стилем і заправити штани у шкарпетки.
- На прогулянці тримайтеся ближче до центру стежки та не заходьте у траву обабіч.
- Оберіть і застосовуйте репеленти – засоби, що відлякують комах. Обов’язково дотримуйтеся інструкції з використання та періодично поновлюйте захист.
- Кожні дві години оглядайте себе та своїх близьких.
Більш ретельний огляд під хорошим освітленням слід провести й після повернення додому. Як це зробити?
Одяг, який ви носили на прогулянці, ретельно почистьте та виперіть. Те саме зробіть із речами, якими ви користувалися, наприклад, ковдрами. Просте витрушування не допоможе позбутися кліща.