Правила безпеки при експлуатації пічного опалення
З настанням осінньо-зимового періоду зростає ймовірність виникнення надзвичайних ситуацій, а це означає, що збільшується навантаження на працівників рятувальних служб. Протягом років спостерігається тенденція до збільшення кількості надзвичайних ситуацій, особливо пожеж у цей період.
Цілком зрозуміло, що під час холодів в зимовий період збільшується небезпека виникнення пожеж по причині пічного опалення, так як кожен намагається обігріти свою оселю належним чином. Але коли господарі користуються несправними печами та котлами, електронагрівальними приладами, вони піддають своє життя та життя своїх близьких небезпеці, не розуміючи, до яких трагічних наслідків це може призвести.
Вінницьке РУ ГУ ДСНС України у Вінницькій області звертає особливу увагу громадян на дотримання елементарних правил пожежної безпеки в житлових будинках, на робочих місцях підприємств, організацій, закладів, тому слід звертати увагу на експлуатацію опалювальних приладів, та правильної експлуатації печей. Існує комплекс заходів які слід виконувати перед початком використання та в термін використання пічного опалення.
Прослідкувати щоб в пічці димохід був відчищений від сажі, димохід, який проходить на горищі повинен бути по штукатурений та побілений, перед дверцятами на підлогу з горючих матеріалів повинен бути металевий листок розміром не менше 0,5 м на 0,7 м та вкладене довгою стороною до печі, відстань від печі до матеріальних цінностей (товарів, стелажів, шаф та іншого обладнання) повинна бути не менше 0,7 м, а від топкових отворів – не менше 1,25 м, димові труби будівель з покрівлями з горючих матеріалів повинні бути обладнані надійним іскрогасником, вичищену золу і шлак з печі необхідно заливати водою та не висипати їх поблизу будівель, не допускайте щоб піч залишилася без нагляду.
Це основні заходи які необхідно виконувати.