Стрижавська громада
Вінницька область, Вінницький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

У Стрижавській громаді вшанували пам’ять жертв голодоморів

Дата: 23.11.2024 15:08
Кількість переглядів: 112

Фото без опису22-23 листопада жителі та жительки громади вшанували пам’ять жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років та масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.

Голова громади Михайло Демченко разом із працівниками селищної ради, старостами, освітянами запалили лампадки та поклали квіти й колосся до меморіалів та пам’ятників у  Дорожному, Пеньківці, Стрижавці, Лаврівці, Мізяківських Хуторах, Тютюнниках та Сосонці.

Вшанували хвилиною мовчання пам’ять усіх, кого радянська влада закатувала голодом, українців, чиї душі пішли у роки страшних голодоморів.

Маємо в громаді унікальні історичні свідчення про геноцид українців — так звані «смертні листки». Їх вдалося зберегти жителям Сосонки. У цих документах зазначено причину загибелі людей: «померли від голоду». Зазвичай такі факти знищувалися радянськими прислужниками, а в Сосонці папери дивом уціліли. Нині оригінали можна побачити у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї.

Та й те, що в селі не було масового голоду, також є великою заслугою місцевих сміливців: тодішній голова сільради Прокіп Романенко та голова колгоспу Микита Сташко приховали запаси зерна.

У Стрижавській громаді проживає чимало живих свідків страшних голодних років. Зараз вони мають можливість розповісти правду, переказати те, що чули від своїх старших родичів. І водночас у кожному нашому селі є списки людей, які не витримали геноциду.

Історія має значення! Маємо пам’ятати, досліджувати, аналізувати та передавати знання наступним поколінням.

Світла пам’ять загиблим від голоду. Світ має визнавати і карати винних у злочинах проти людства!

 

Довідково:

У 1932–1933 роках комуністичний тоталітарний режим вчинив злочин геноциду проти українського народу. Сьогодні рашисти як спадкоємці того режиму знову коять злочини проти людяності та геноцидні дії на українській землі.

Україна внаслідок Голодомору-геноциду 1932-1933 років, масових штучних голодів 1921-1923 та 1946-1947 років втратила мільйони людських життів. У 2006 році Законом України Голодомор визнаний геноцидом українського народу. До цього визнання долучилися й інші країни світу.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь