Стрижавська громада
Вінницька область, Вінницький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Які закони України захищають від домашнього насильства?

Дата: 29.11.2024 16:26
Кількість переглядів: 51

Фото без описуЗ 2018 року в Україні діє Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству» який визначає форми домашнього насильства, обов’язки різних державних органів, надавачів соціальних послуг, поліції, медиків щодо їх дії для захисту постраждалих від домашнього насильства та притягнення до відповідальності кривдників, права постраждалих, спеціальні заходи захисту та контроль за дотриманням законодавства в цій сфері.

В 2019 році систематичне домашнє насильство яке призвело до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої було визнано злочином в статті 126 Кримінального кодексу України.

З 2003 року домашнє насильство визнано адміністративним правопорушенням за яке передбачена відповідальність статтею 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Також законодавство чітко закріплює обов’язки та порядок взаємодії усіх хто надає допомогу постраждалим, а саме поліції, медиків, органів місцевої влади, соціальних служб, та інших. До прикладу Постанова Кабінету Міністрів України про Порядок взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі чітко визначає процедуру реєстрації заяви, порядок повідомлення інших суб’єктів, та інше.

Важливо зазначити, що закон захищає вас від домашнього насильства на усій території України. Ви можете повідомити про домашнє насильство в поліцію або звернутись до сервісів, які надають допомогу незалежно від вашого місця реєстрації та місця де вчинялось домашнє насильство.

 

Стамбульська конвенція і домашнє насильство

Також з 2022 року Стамбульська Конвенція є частиною законодавства України і є обов’язковою до виконання. Цей документ зобов’язує державні органи забезпечувати ефективну систему запобігання та протидії домашньому насильству. Те, що Україна ратифікувала цю Конвенцію свідчить про визнання на державному рівні того, що домашнє насильство є забороненим і постраждалі повинні отримувати допомогу, а кривдники повинні бути притягненні до відповідальності. 

Ратифікація Стамбульської конвенції наклала додаткову відповідальність на нашу країну перед Європейським союзом та міжнародними партнерами ефективно захищати постраждалих від домашнього насильства. Це є обов’язком України для вступу до Європейського союзу. Тепер Міжнародна моніторингова група експертів (ГРЕВІО) здійснює нагляд за дотриманням Україною, як і іншими країнами, Стамбульської конвенції. 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь